Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

czy w ZK w cieszynie można mieć komórke?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
  • Czy w Zakładzie Karnym w Cieszynie można mieć telefon komórkowy? Czy w przypadku kiedy żona osadzonego jest w ciąży to dyrektor może się zgodzić na posiadanie telefonu?

    Odpowiedz Cytuj
  • Reklama

Najnowsze tematy

Porady prawne e-prawnik.pl:


  • Przedawnienie płatności podatku

    W 2003 roku odbyło się w Cieszynie postępowanie spadkowe, które uprawomocniło się 18.12.2003. W toku postępowania sąd ustalił dopłatę na rzecz brata (G.G.) od siostry (K.G.) do wyrównania podziału domu i w wyroku zapisane zostało, że spłaty nie będą wymagane. G.G. pisemnie zrzekł się spłat od siostry. Urząd skarbowy wyliczył podatek od spłat i określił, że termin płatności upłynął 1.01.2004. Następnie złożony został wniosek o umorzenie podatku do US w Cieszynie, w wyniku kolejnych odwołań sprawa trafiła do nadrzędnego US w Katowicach który stwierdził naruszenie prawa przez US w Cieszynie i nakazał przekazanie sprawy do US w Stalowej Woli zgodnego z miejscem zamieszkania siostry. Do tego US były kierowane kolejne prośby o umorzenie, a w wyniku kolejnego odwołania sprawa wylądowała w nadrzędny w stosunku do Stalowej Woli US w Rzeszowie i znowu została podjęta decyzja o przeniesieniu sprawy do US w Bełchatowie gdzie znajdowała się nieruchomość. W każdym z urzędów sprawa była określana jako trudna i wielokrotnie był odraczany termin wydania decyzji. Ostatecznie sprawa zakończyła swój bieg w US w Łodzi, który ostatecznie odmówił umorzenia podatku i odsetek mimo tego, że powstały nie z winy K. G. Decyzja ta została dostarczona 18.12.2009. W ostatniej decyzji US w Łodzi ponownie przytaczany jest termin 18.12.2003 jako powstania należności i 1.1.2004 jako termin upłynięcia terminu płatności. Proszę o traktowanie trzech pytań jako całość. Czy wymieniona w opisie należność podatkowa przeterminowała się zgodnie z art. 70 par. 1 Ordynacji podatkowej?

  • Uzyskanie potwierdzenia przedawnienia podatku

    W 2003 roku odbyło się w Cieszynie postępowanie spadkowe które uprawomocniło się 18.12.2003. W toku postępowania są ustalił dopłatę na rzecz brata (G.G.) od siostry (K.G.) do wyrównania podziału domu i w wyroku zapisane zostało, że spłaty nie będą wymagane. G.G. pisemnie zrzekł się spłat od siostry. Urząd skarbowy wyliczył podatek od spłat i określił, że termin płatności upłynął 1.01.2004. Następnie złożony został wniosek o umorzenie podatku do US w Cieszynie, w wyniku kolejnych odwołań sprawa trafiła do nadrzędnego US w Katowicach który stwierdził naruszenie prawa przez US w Cieszynie i nakazał przekazanie sprawy do US w Stalowej Woli zgodnego z miejscem zamieszkania siostry. Do tego US były kierowane kolejne prośby o umorzenie, a w wyniku kolejnego odwołania sprawa wylądowała w nadrzędny w stosunku do Stalowej Woli US w Rzeszowie i znowu została podjęta decyzja o przeniesieniu sprawy do US w Bełchatowie gdzie znajdowała się nieruchomość. W każdym z urzędów sprawa była określana jako trudna i wielokrotnie był odraczany termin wydania decyzji. Ostatecznie sprawa zakończyła swój bieg w US w Łodzi, który ostatecznie odmówił umorzenia podatku i odsetek mimo tego, że powstały nie z winy K. G. Decyzja ta została dostarczona 18.12.2009. W ostatniej decyzji US w Łodzi ponownie przytaczany jest termin 18.12.2003 jako powstania należności i 1.1.2004 jako termin upłynięcia terminu płatności. Jak uzyskać potwierdzenie od US o przedawnieniu należności? W rozmowie telefoniczne US twierdzi, że decyzja została wydana w terminie i należność nie uległa przedawnieniu.

  • Złożenie skargi na decyzję US do Sądu

    W 2003 roku odbyło się w Cieszynie postępowanie spadkowe które uprawomocniło się 18.12.2003. W toku postępowania są ustalił dopłatę na rzecz brata (G.G.) od siostry (K.G.) do wyrównania podziału domu i w wyroku zapisane zostało, że spłaty nie będą wymagane. G.G. pisemnie zrzekł się spłat od siostry. Urząd skarbowy wyliczył podatek od spłat i określił, że termin płatności upłynął 1.01.2004. Następnie złożony został wniosek o umorzenie podatku do US w Cieszynie, w wyniku kolejnych odwołań sprawa trafiła do nadrzędnego US w Katowicach który stwierdził naruszenie prawa przez US w Cieszynie i nakazał przekazanie sprawy do US w Stalowej Woli zgodnego z miejscem zamieszkania siostry. Do tego US były kierowane kolejne prośby o umorzenie, a w wyniku kolejnego odwołania sprawa wylądowała w nadrzędny w stosunku do Stalowej Woli US w Rzeszowie i znowu została podjęta decyzja o przeniesieniu sprawy do US w Bełchatowie gdzie znajdowała się nieruchomość. W każdym z urzędów sprawa była określana jako trudna i wielokrotnie był odraczany termin wydania decyzji. Ostatecznie sprawa zakończyła swój bieg w US w Łodzi, który ostatecznie odmówił umorzenia podatku i odsetek mimo tego, że powstały nie z winy K. G. Decyzja ta została dostarczona 18.12.2009. W ostatniej decyzji US w Łodzi ponownie przytaczany jest termin 18.12.2003 jako powstania należności i 1.1.2004 jako termin upłynięcia terminu płatności. Na decyzję przysługuje skarga do NSA - na jakie przepisy powołać się przy składaniu skargi do NSA w celu uzyskania umorzenia odsetek od podatku powstałych w związku z długotrwałym wydawanie decyzji i przenoszeniem sprawy do kolejnych US?

  • Definicja stałego pobytu

    Czy można mieć kilka stałych pobytów?

  • Zwrot VAT w budownictwie

    Aktualnie mieszkamy u rodziców. Mamy jednak wpłacone pieniądze na mieszkanie - i nasz blok będzie oddany w październiku. Wtedy dostaniemy klucze i własność mieszkania. Aktualnie mamy tylko umowę z developerem i wpłaconą zaliczkę. Mieszkanie będzie w stanie surowo-developerski. Aktualnie już chcemy kupować materiały na wykończenie tego mieszkania, i składować je - bo są duże promocje i wyprzedaże na drzwi, panele itp. Czy będziemy mogli ująć we wniosku VZM w grudniu materiały które kupiliśmy przed wprowadzeniem się do lokalu i przed uzyskaniem dokumentów własności lokalu (ale służące do tego lokalu)?

Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane