Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

Czy warto mieć obrońcę?

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
 • Witam,
  Mam pytanie o to, czy warto w moim przypadku starać się o obrońce w urzędzie i jakie dodać załączniki do wniosku, ale najpierw po krótce zapoznam Was z moją sprawą i stanem majatkowym:
  Jestem niezamężna, studiuję 300 km od domu i jestem na utrzymaniu rodziców, nie mam stałego zarobku. Szukam pracy, ale możliwy jest tylko u mnie 1/4 etatu, czyli ok. 500 zł miesięcznie. Obecnie nie mam pracy. Moi rodzice zarabiają najniższą krajową, a mój tata na bardzo niskim chorobowym, bo ma raka przez co wydaje kilka tysiecy miesięcznie na leczenie + mają długi i limity nałożone przez komornika.
  Jestem oskarżona za usiłowanie sprzedaży tabletek (8+8 ) za kilkaset złotych, które kupiłam za pieniądze, które pożyczył mój chłopak, a okazały się niepotrzebne i przez wyrzyty sumienia wstawiłam o nich ogłoszenie (przez dwa miesiace 1,5 roku temu), z którego zrezygnowałam. Pół roku później rozpoczęło sie postępowanie. Z własnej woli oddałam tabletki i przyznałam się do wszystkiego. Spełniam chyba wszystkie warunki co do warunkowo umorzonego postępowania i bardzo na nie liczę, ale źle znoszę stres, więc obawiam się, że nie będę w stanie trzeźwo myśleć na rozprawie lub po prostu całą ją przeryczę. Dlatego zastanawialam się nad wsparciem adwokata, ale nie stać mnie.
  Czy warto się o niego postarać? Co załączyć do wniosku i jak napisać uzasadnienie?
  Pierwszy raz mam taką sytuacją i nwm po prostu co robić.
  Doradźcie!
  Pozdrawiam,
  Daria

  Odpowiedz Cytuj
 • Reklama

Porady prawne e-prawnik.pl:


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane