Forum prawne

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Czy warto mieć obrońcę?

Witam,
Mam pytanie o to, czy warto w moim przypadku starać się o obrońce w urzędzie i jakie dodać załączniki do wniosku, ale najpierw po krótce zapoznam Was z moją sprawą i stanem majatkowym:
Jestem niezamężna, studiuję 300 km od domu i jestem na utrzymaniu rodziców, nie mam stałego zarobku. Szukam pracy, ale możliwy jest tylko u mnie 1/4 etatu, czyli ok. 500 zł miesięcznie. Obecnie nie mam pracy. Moi rodzice zarabiają najniższą krajową, a mój tata na bardzo niskim chorobowym, bo ma raka przez co wydaje kilka tysiecy miesięcznie na leczenie + mają długi i limity nałożone przez komornika.
Jestem oskarżona za usiłowanie sprzedaży tabletek (8+8 ) za kilkaset złotych, które kupiłam za pieniądze, które pożyczył mój chłopak, a okazały się niepotrzebne i przez wyrzyty sumienia wstawiłam o nich ogłoszenie (przez dwa miesiace 1,5 roku temu), z którego zrezygnowałam. Pół roku później rozpoczęło sie postępowanie. Z własnej woli oddałam tabletki i przyznałam się do wszystkiego. Spełniam chyba wszystkie warunki co do warunkowo umorzonego postępowania i bardzo na nie liczę, ale źle znoszę stres, więc obawiam się, że nie będę w stanie trzeźwo myśleć na rozprawie lub po prostu całą ją przeryczę. Dlatego zastanawialam się nad wsparciem adwokata, ale nie stać mnie.
Czy warto się o niego postarać? Co załączyć do wniosku i jak napisać uzasadnienie?
Pierwszy raz mam taką sytuacją i nwm po prostu co robić.
Doradźcie!
Pozdrawiam,
Daria

2017.11.14 16:41:53

Odpowiedzi w temacie: Czy warto mieć obrońcę? (8)

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika