Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

Dokonałem przelewu, nie otrzymałem przedmiotu

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
 • Witam serdecznie.
  Dnia 15.02.2017 dokonałem przelewu na kwotę 2950zł była to kwota za zakup laptopa na portalu olx. Cena okazała się dość okazyjne więc postanowiłem napisać do sprzedającego czy możliwa jest wysyłka za pobraniem, otrzymałem odpowiedź że nie. Postanowiłem zrobić przedpłatę, czego teraz żałuję. Sprzedawca jeszcze wczoraj głupio się tłumaczył, że miał haos w pracy i nie mógł wysłać laptopa. Dziś już nie mam z tą jakiegokolwiek kontaktu. Po robić w danej sytuacji? Iść jutro na policję i zgłosić przestępstwo? Jest szansa, że odzyskam pieniądze?

  Pozdrawiam serdecznie

  Odpowiedz Cytuj
 • Dzień dobry, niestety na tej stronie podobne sytuacje zdarzają się bardzo. Do tego jeszcze numery rachunków bankowych zazwyczaj są przesyłane sms-em... Nie można wykluczyć, że Pan również padł ofiarą oszustwa, ale na podstawie tak szczątkowych informacji trudno to prognozować. Jeśli dysponuje Pan wszystkimi istotnymi danymi, to być może jest to zwykły brak czasu na tak szybką wysyłkę. Jeśli natomiast danych ma Pan niewiele, zdjęcia przedmiotu nie były realne, albo zostały ściągnięte z innych stron internetowych, może być problem z odzyskaniem pieniędzy. Pozdrawiam adwokat Bernadetta Parusińska-Ulewicz ulewicz.kancelaria@onet.eu
 • Reklama

 • Alina78
  Wysłany: 2017-03-20 11:15:11

  Tak, iść na policję i zgłosić przestępstwo.
 

Dodaj post na forum:

Porady prawne e-prawnik.pl:


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane