Forum prawne

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Fałszerstwo dokumentu

Posluzylem sie sfalszowanym swiadectwem jezykowym, wlasciwie xerem swiadectwa, sprawa nie wyszla, ale drecza mnie wyrzuty sumienia - co mi grozi??? bede wdzieczny za pomoc

(krzak28)

2004.7.21 0:0:0

Odpowiedzi w temacie: Fałszerstwo dokumentu (9)

Skoro sprawa nie wyszła na jaw to tylko pójdziesz do piekła :) hihi

2004.7.22 14:44:26

jeśli język masz obrotny i posłużyłeś się nim umiejętnie - to bez względu na falszerstwo może zostać Ci odpuszczone

2004.7.22 15:5:21

najlepiej sam sie zgłoś do miejscowej prokuratury i poproś o niski wymiar ...

2004.7.22 15:7:9

dokonaj aborcji sumienia:)))

2004.7.22 16:52:30

W zaleznosci od skutkow prawnych czynu,
powyzszy czyn moze byc scigany z art. 270 par.1 kk (zagrozenie do 5 lat), a w przypadku niskiej szkodliwosci czynu, moze byc jedynie dochodzone powodztwem cywilnym odszkodowanie za w/w czyn. Jednak z tresci
wypowiedzi widac ze czyn ma raczej znamiona czysto moralnych i naruszenia zasad.
pozdrawiam
AS

2004.7.22 17:37:9

dzieki wszystkim za odpowiedz...

mam jeszcze jedno pytanie,
czyn moj chyba nieco podobny jest do nagminnego podrabiania i przerabiania legitymacji studenckich, czyz nie??
a w takich wypadkach slyszalam o warunkowym umorzeniu post przez prokurature i tzw samoukaraniu,
czy wowczas sprawa pozostaje w papierach?? bo ze wzgledu na specyfike zawodu musze sie cieszyc swietna opinia :)
ponadto owy pracodawca na rozmowie kwalif przyjal moje swiadectwo, podobnie jak 10 innych, bez zadnych zastrzezen, takze chyba wszystko bedzie ok...
czy jednak praktykuje sie obdzwanianie szkol itp w celu potwierdzenia ich prawdziwosci?
no i czy te xero moze byc mocnym dowodem, skoro zniszczylam juz oryginal?? tak wiec nie posluze sie niem wiecej...

2004.7.23 8:52:53

Ludzie uważajcie na rady człowieka podpisującego się inicjałami AS, to zwykłe dyrdymały.

2004.7.23 14:50:28

hej,
widze ze wy mozecie cos wiedziec na ten temat
moj genialny braciszek zostal zlapany w pociagu na jezdzie z podrobiona legitymacja (z falszowany stempel)
jak wyglada sprawa z policja (prokuratura) w takim przypadku
z gory dzieki za odpowiedz
qeb

2004.8.23 10:58:53

Mój były mąż przedstawił w Norwegii stary odpis aktu małżeństwa bez adnotacji o rozwodzie, aby zmienić klasę podatkową z 1 na 2.
W związku z tym odzyskał niedawno podatek za ostatnie kilka lat pracy za granicą.
Chciałam się dowiedzieć gdzie mogę zgłosić tę sprawę i co mu za to grozi. Proszę o odpowiedź.

2011.7.9 15:25:34

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika