Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

Kara za posiadanie lub handel dopalaczami

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
  • Witam, miałem ostatnio nie przyjemną sytuację w swoim mieszkaniu. Do domu przyszła policja z ojcem i dwoma synami , którzy oskarżyli mnie że dali mi telewizor który wynieśli z domu "pod zastaw" za pieniądze.
    Znam ich ale od kilku lat z żadnym nawet nie minołem się na ulicy.

    ( Sprawa z telewizorem nie została wkońcu zgłoszona ponieważ ojciec doszedł do wniosku że musiał by oskarzyć syna o kradzież )

    Ich ojciec mówił policji , że ich syn pali dopalacze , a ja jestem dilerem, co oczywiście z prawdą się nie równa , ale z Ciekawości chciałbym się zapytać czy posiadanie tych substancji jest karane? No i ich rozpowszechnianie. Jaka jest kara?

    Czemu zadaje to pytanie?
    Z 3 powodów

    1. Ich ojciec mówił że jeden syn pali dopalacze i ma je odemnie przez co przeszukali mi dom, zrobili mały bajzel, mama musiała płakać i jestem ciekaw czemu mi przeszukali mieszkanie a chlopaka puścili bez przesłuchania na komendzie.

    2. Z tego co mi wiadomo jest coś takiego jak "pomówienie" i ponoć nawet bez dowodów tylko przez świadków i opinie ludzi można już zrobić sprawę karną w sądzie. Czy przez pomówienie grozi mi sprawa za obrót tymi substancjami lub za "paserke" przez ten telewizor?
    (z tego co mi wiadomo, ale pewny nie jestem więc jak by ktoś mi mógł to wyjaśnić byłbym wdzięczny)

    3. Wiem że sporo miejscowej patologi (brudasy, złodzieje z okolic) pali to gówno , ponoć można to w jakiś bombardach kupić jeszcze. Słyszalem ze policja ich łapie z dopalaczmi i im ich nawet nie zabiera tylko ich puszcza. Więc czy ich ojciec mógł mi narobić problemu posądzając mnie o handel tymi substancjami?

    Prosze o jakieś konkretne odpowiedzi i pewne.

    Dziękuje z góry i pozdrawiam

    Odpowiedz Cytuj
  • Przepraszam że tak brzydko napisane lecz niestety nie mogę edytować tekstu by się lepiej czytało.
    Odpowiedz Cytuj
  • Reklama

Najnowsze tematy

Porady prawne e-prawnik.pl:


  • Posiadanie samoistne

    Co oznacza termin posiadanie samoistne przy instytucji zasiedzenia?

  • Sprzedaż napojów alkoholowych

    Zastanawiam się nad zakupem, w której chcę zrobić restaurację. 50m od tej kamienicy znajduje się liceum i przedszkole. 50m dalej kościół. Czy w prawo o koncesjach na alkohol ustala minimalne odległości od szkół i kościołów?

  • Posiadanie samoistne i zależne

    Czym różni się posiadanie samoistne i zależne?

  • Opłata od czynności komorniczych

    Art. 54. Ustawy o komornikach sądowych i egzekucji ustanawia opłatę na rzecz komornika za wprowadzenie wierzyciela w posiadanie w przypadkach innych niż wymienione w art. 51. O jakie przykładowe przypadki wprowadzenia wierzyciela w posiadanie tutaj chodzi? Czy dotyczy to tylko wprowadzenia w posiadanie nieruchomości innego niż z art. 51?

  • Dopalacze na telefon

    Opinii publicznej znany jest temat sklepów z tzw. \"dopalaczami\". Sprzedawcy wykorzystują fakt, że pewne substancje odurzające nie znajdują się na liście zakazanych. Z drugiej strony administracja państwowa walczy z tematem bardzo często wykorzystując do tego specyficzne środki nacisku np. zaostrzone kontrole skarbowe lub kontrole stanów technicznych sklepów. Sprzedawcy walczą również i z tym. Słyszałem o instalowaniu maszyn vendingowych z dopalaczami a ostatnio o sprzedaży dopalaczy \"na telefon\" z dojazdem do klienta. Czy prawo polskie dopuszcza sprzedaż substancji tego rodzaju, czyli chemicznych i mających wpływ na świadomość człowieka (nawet jeśli nie są na liście substancji zakazanych) poza punktem stałej sprzedaży (poza sklepem)? Nawet jeśli są sprzedawane jako \"wyroby kolekcjonerskie\"?

Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane