Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

Kupujący twierdzi że kupił podróbkę, nie chce odesłać towaru

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
 • Witam,

  W listopadzie wymieniłam swój aparat fotograficzny na uszkodzony Iphone(zbity dotyk) który sprzedałam na licytacji na ebay.
  Telefon wysłałam pocztą polską, kupujący po otrzymaniu telefonu stwierdził że to podróbka. Dla mnie telefon wyglądał na oryginał, jednak nie jestem technikiem więc dopuszczam możliwość że istotnie może to być podróbka.
  Kupujący zażądał ode mnie zwrotu pieniędzy przed zwrotem telefonu, na co odpisałam mu że na to się nie godzę i że pieniądze mogę zwrócić w standardowej procedurze reklamacyjnej po zwrocie towaru. .Poza tym kupujący miał 0 komentarzy, w bardzo agresywny sposób domagał się zwrotu pieniędzy PRZED odesłaniem towaru co wzbudziło u mnie, myślę że uzasadnione, podejrzenie próby wyłudzenia. Dodatkowo pomimo kilkukrotnego zapytania nie był w stanie przytoczyć żadnych argumentów na nieoryginalność telefonu - pisał jedynie " od razu widać że to podróba".Kupujący się nie zgodził się na standardową reklamację ( dalej żądał zwrotu pieniędzy przed odesłaniem towaru) i na tym sprawa się zakończyła.
  Proszę mnie źle nie zrozumieć - ja CHCĘ zwrócić pieniądze jeśli okaże się że telefon jest podrobiony, natomiast nie mam żadnej gwarancji że zostanie odesłany. Ponadto jeśli jest to podróbka to ja również zostałam oszukana przez osobę od której nabyłam telefon.

  Dziś otrzymałam wezwanie na policję w tej sprawie. Mam oczywiście całą korespondencję z kupującym, jak również z osobą od której telefon nabyłam.

  Czy realnie coś mi grozi? Jak powinnam rozwiązać tę sprawę?

  Odpowiedz Cytuj
 • Dokładnie tak, jak Pani to opisała. Zwróci Pani pieniądze po zwrocie telefonu. Na temat ewentualnej podróbki nie wypowiadałbym się wcale. Niech kupujący przedstawi dowody na tą okoliczność, jeśli tak twierdzi.
 • Reklama

 

Dodaj post na forum:

Porady prawne e-prawnik.pl:


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.