Forum prawne

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

mandat z fotoradaru w sądzie grodzkim

witam, niestety nadziałem się na przenośny fotoradar (wyprzedzałem ciężarówkę, ledwo skończyłem zaczął się teren zabudowany i nie zdążyłem zwolnić - efekt ok. 100 km/h w zabudowanym). Myślę że policja nie wyrobi się w 30 dni z wezwaniem (samochód służbowy, centrala w warszawie, ja pracuję jeszcze gdzie indziej). Stad pytanie - jakie grzywny zasądzają sądy? Z taryfikatora wynika że powinienem zapłacić mandat 400-500 zł i dostać 10 pkt. Ile może zasądzić sąd grodzki i ile wynoszą koszty sądowe? Czy jest sens kwestionować legalizację fotoradaru przenośnego, czy to nic nie daje, co jeszcze może wpłynąć na ewentualne zmniejszenie grzywny. pozdrawiam.

2007.10.18 13:47:32

Odpowiedzi w temacie: mandat z fotoradaru w sądzie grodzkim (5)

Legalizację foto dołanczają do zdjęcia. Procedura jest taka. Wysyłaja zdjęcie do firmy a ta wskazuje ze to ty jechałeś, wiec przesyłają pismo do dzielnicowego który przychodzi do ciebie z wezwaniem. Idziesz na komendę i składasz wyjaśnienie tu masz dwie możliwości. Piszesz ze nie wiesz kto jechał-dostajesz 500 i koniec sprawy-bez punktów. Druga droga piszesz wniosek do grodzkiego o dobrowolne poddanie się każe w wysokości tego mandatu. Pismo wysyłają do sądu, tam rozprawa zaoczna trwa to wszystko ok 4 miesięcy potem miesiąc na uprawomocnienie się. Plus jest taki że punkty nabyte z daty zdjęcia masz na koncie po 5 miesiącach i za 7 się kasują. pozdrawiam

2007.10.22 21:58:21

Kolego! Ja mam analogiczną sytuację gdzie we wrześniu zrobili mi fotkę a dopiero teraz tj. 20 grudnia przyszedł policjant do mnie do domu z zamiarem przesłuchania mnie ponieważ sprawa trafi do sądu grodzkiego. To że jestem winny - jest bezsprzeczne ale mnie boli coś innego. Dlaczego ja zostaje pozbawiony możliwości zapłacenia tego cholernego mandatu w postępowaniu mandatowym jak to zwykle ma miejsce tylko sprawa kierowana jest do sądu gdzie jestem na przegranej a tym samym zmusza się mnie do zapłacenia jeszcze kosztów sądowych? Jakim prawem?

2007.12.21 8:51:41

Koledzy,miałem cos podobnego.Zrobili mi fotke 14 .12.2008.MIeszkam jakieś 12o km od miejsca zdarzenia.Po 3 m-ach przysłali mi fotke i inne papiery.Nie było sensu kombinować wiec się przyznałem do winy.W czerwcu(po nastepnych 3 m-ach) przyslali mi znowu jakieś dokumenty do wypelnienia,wypełniłem i wysłałem.Nie dostałem mandatu a minęło ponad pół roku.W pażdzierniku dostałem podobne dokumenty co w czerwcu lecz nadal bez mandatu,nie wysłałem ich nawet.Pod koniec listopada zadzwonilem do straży gminnej aby mi ktoś wyjaśnił dlaczego od prawie roku nie dostałem mandatu,na to Pani straznik ze mandat zostal wysłany w marcu.Poprosiłem grzecznie aby przesłała mi sms-em nr konta bankowego i nr mandatu.23 grudnia wysłałem im na konto,a 2 stycznia tego roku przyszedł wyrok nakazowy z dnia 22 grudnia 2008 z wyższym mandatem i kosztami.To dopiero jest paranoja.Teraz mam zamiar napisać sprzeciw do tego wyroku

2009.1.7 16:48:45

zgodnie z art 97 par pkt 2 kw - jesli za pomocą urządzenia pomiarowego zostanie stwierdzone popełnienie wykroczenia uprawniony funkcjonariusz ma 30 dni od ujawnienie wykroczenia na nałożenie grzywny w drodze mandatu karnego. Jeśli w ciągu 7 dni nie zostanie on zapłacony istnieje domniemanie iż sprawca odmówił jego przyjęcia a zatem sprawa powinna być od razu skierowana do Sadu Grodzkiego.Jeżeli zatem nie otrzymałeś skutecznie doręczonego mandatu w owym zawitym terminie to w sprzeciwie do Sadu napisz o naruszeniu procedur przez straż miejską wskaż iż ci nie doręczono skutecznie mandatu i złóż wniosek by sąd umorzył postępowanie ze względu na złamanie procedur gdyż straz miejska ma obowiązek karać ale i sama przestrzegać właściwych przepisów bo takie postępowanie jak opisałeś to wykorzystywanie prawa do gnębienia obywatela w "imieniu prawa" co jest sprzeczne z art 2 KONSTYTUCJI RP. zwrócę ci uwagę na fakt iż ujawnienie wykroczenia w ruchu dr

2009.1.23 9:6:59

przez pomyłkę odpowiedziałem ci powyżej

2009.1.23 9:29:17

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika