Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

Mandat za prędkość 200zł, czy można płacić w ratach?

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
 • electrokamax
  Wysłany: 2008-08-11 14:55:17

  Witam! Ostatnio jak wracałem z nad morza przekroczyłem prędkość w terenie zabudowanym i dostałem mandat. Jestem studentem i w dodatku pech tak chciał, że po wczasach spłukałem się z całej kasy i nie mam jak w terminie zapłacić. Policjant który wystawiał mi mandat powiedział, że chyba moge płacić w ratach i że nic mi nie zrobią jak będzie ciągłość wpłat. Miał ktoś z Was podobną sytuację. Z góry dzięki i pozdrawiam!

  Odpowiedz Cytuj
 • gosc
  Wysłany: 2009-05-06 17:23:31

  ja ostatnio mialem taka sama sytuacje. plicjant powiedzial ze mozna placic na raty mandat np. 2 x 100zl, w tytule wplaty koniecznie podac numer i serie mandatu ! i zaznaczajac ze wplaca sie np rate 1 z 4. ja tak robie, wplacam co miesiac po 50zl
 • Reklama

 • Nie ma co się zastanawiać i przejmować. Ja już trzeci mandat płacę w ten sposób. W kwietniu 2013 zapłacę 8, ostatnią, ratę za przekroczenie prędkości w zeszłym roku. Te 200zł rozbiłem sobie na 8 rat po 25zł. W końcu to mandat KDEDYTOWY, tak ma napisane na blankiecie. Nawet dziecko wie, że kredyty to się w ratach spłaca, więc mandaty kredytowe też :D W tytule przelewu piszę: Mandat karny kredytowy NR.MANDATU rata 1 itd. Jak na razie nic mnie złego nie spotkało.
 

Dodaj post na forum:

Porady prawne e-prawnik.pl:


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane