Forum prawne

Mandat za prędkość 200zł, czy można płacić w ratach?

Witam! Ostatnio jak wracałem z nad morza przekroczyłem prędkość w terenie zabudowanym i dostałem mandat. Jestem studentem i w dodatku pech tak chciał, że po wczasach spłukałem się z całej kasy i nie mam jak w terminie zapłacić. Policjant który wystawiał mi mandat powiedział, że chyba moge płacić w ratach i że nic mi nie zrobią jak będzie ciągłość wpłat. Miał ktoś z Was podobną sytuację. Z góry dzięki i pozdrawiam!

2008.8.11 14:55:17

Odpowiedzi w temacie: Mandat za prędkość 200zł, czy można płacić w ratach? (2)

ja ostatnio mialem taka sama sytuacje. plicjant powiedzial ze mozna placic na raty mandat np. 2 x 100zl, w tytule wplaty koniecznie podac numer i serie mandatu ! i zaznaczajac ze wplaca sie np rate 1 z 4.
ja tak robie, wplacam co miesiac po 50zl

2009.5.6 17:23:31

Nie ma co się zastanawiać i przejmować. Ja już trzeci mandat płacę w ten sposób. W kwietniu 2013 zapłacę 8, ostatnią, ratę za przekroczenie prędkości w zeszłym roku. Te 200zł rozbiłem sobie na 8 rat po 25zł. W końcu to mandat KDEDYTOWY, tak ma napisane na blankiecie. Nawet dziecko wie, że kredyty to się w ratach spłaca, więc mandaty kredytowe też :D W tytule przelewu piszę: Mandat karny kredytowy NR.MANDATU rata 1 itd. Jak na razie nic mnie złego nie spotkało.

2013.3.6 19:17:46

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika