Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

Mandat za przejście w miejscu nie oznakowanym

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
 • Witam,
  Opis
  Dzisiaj w drodze do marketu otrzymałem, mandat w wysokości 50 zł za przejście w miejscu nieoznakowanym. Policja podjechała nieoznakowanym radiowozem, z tekstem ? Pan Pozwoli?i poinformowała mnie ze dostaje mandat, co dziwne, 2 minuty później jak jeden z gliniarzy spisywał moje dane, a drugi zajmował się zabezpieczaniem tyłów, w tym samym miejscu, w drodze do tego samego marketu przechodził inny człowiek, ale dostał ?tylko pouczenie?. Spytałem gliniarza otwarcie, dlaczego nie spisują tego drugiego typa, to kłamał w żywe oczy ze ten człowiek nie popełnił wykroczenia ( a ja przechodząc w prawie tym samym miejscu to wykroczenie popełniłem) Rozumiem, że dla mnie pouczenia nie starczyło i są równi i równiejsi wobec prawa. Najwyraźniej szukali jelenia, którego by mogli spisać i pojechać dalej. Gliniarz tłumaczył się ze jest niby jakaś ogólno polska akcja chronienia pieszych czy coś? ?

  Szukałem trochę w Internecie na ten temat, i przeczytałem o jakimś zapisie mówiącym ze można przejść przez jezdnie w miejscu nieoznakowanym, jeśli do pasów jest bliżej niż 100 metrów, w miejscu, w którym przechodziłem odległość od pasów wynosi 84 metry
  Zastanawiam się nad wniesieniem o uchylenie mandatu, dlatego tez prosiłbym o nakierowanie mnie na zapisy kodeksu karnego / kodeksu wykroczeń, które szczegółowo precyzują ten aspekt.
  Który artykuł, który zapis?
  Gdzie się odwołać?
  Do jakiej instytucji się odwołać w sprawie mandatu.
  Sprawa Sądowa.
  Jakie są szanse na wygranie sprawy sądowej?
  - nie byłem nigdy karany, nie mam żadnych wykroczeń na koncie.
  - nie stwarzałem żadnego zagrożenia dla ruchu drogowego, spokojnie przeszedłem na druga stronę jezdni
  Przedawnienie
  Słyszałem ze mandat przedawnia się po 3 latach ( na którymś forum znalazłem posta odnośnie tego aspektu)
  """Mandat karny kredytowany staje się prawomocny w chwili jego pokwitowania jego odbioru przez ukaranego (art. 98 § 2 zd. 2 Kodeksu postępowania w sprawach o wykroczenia). Orzeczona w ten sposób kara nie podlega wykonaniu po upływie 3 lat od uprawomocnienia się jej orzeczenia (art. 45 § 3 Kodeksu wykroczeń), czyli od momentu podpisania mandatu. Ściąganie grzywny nałożonej w drodze mandatu karnego następuje w trybie przepisów o postępowaniu egzekucyjnym w administracji. (art. 100 Kodeksu postępowania w sprawach o wykroczenia) . Organem egzekucyjnym w wypadku nałożenia mandatu karnego przez Policję jest naczelnik urzędu skarbowego"""
  Teraz jest pytanie czy opłaca się komornikowi ściągać 50 zł , jakie są koszty dla komornika przy ściganiu mandatów.

  Jakie są wasze sugestie?

  Odpowiedz Cytuj
 • to samo tylo zredagowane , nie ma opcji edytuj w postach Witam, Opis Dzisiaj w drodze do marketu otrzymałem, mandat w wysokości 50 zł za przejście w miejscu nieoznakowanym. Policja podjechała nieoznakowanym radiowozem, z tekstem ? Pan Pozwoli?i poinformowała mnie ze dostaje mandat, co dziwne, 2 minuty później jak jeden z gliniarzy spisywał moje dane, a drugi zajmował się zabezpieczaniem tyłów, w tym samym miejscu, w drodze do tego samego marketu przechodził inny człowiek, ale dostał ?tylko pouczenie?. Spytałem gliniarza otwarcie, dlaczego nie spisują tego drugiego typa, to kłamał w żywe oczy ze ten człowiek nie popełnił wykroczenia ( a ja przechodząc w prawie tym samym miejscu to wykroczenie popełniłem) Rozumiem, że dla mnie pouczenia nie starczyło i są równi i równiejsi wobec prawa. Najwyraźniej szukali jelenia, którego by mogli spisać i pojechać dalej. Gliniarz tłumaczył się ze jest niby jakaś ogólno polska akcja chronienia pieszych czy coś? ? Szukałem trochę w Internecie na ten temat, i przeczytałem o jakimś zapisie mówiącym ze można przejść przez jezdnie w miejscu nieoznakowanym, jeśli do pasów jest bliżej niż 100 metrów, w miejscu, w którym przechodziłem odległość od pasów wynosi 84 metry Zastanawiam się nad wniesieniem o uchylenie mandatu, dlatego tez prosiłbym o nakierowanie mnie na zapisy kodeksu karnego / kodeksu wykroczeń, które szczegółowo precyzują ten aspekt. Który artykuł, który zapis? Gdzie się odwołać? Do jakiej instytucji się odwołać w sprawie mandatu. Sprawa Sądowa. Jakie są szanse na wygranie sprawy sądowej? - nie byłem nigdy karany, nie mam żadnych wykroczeń na koncie. - nie stwarzałem żadnego zagrożenia dla ruchu drogowego, spokojnie przeszedłem na druga stronę jezdni Przedawnienie Słyszałem ze mandat przedawnia się po 3 latach ( na którymś forum znalazłem posta odnośnie tego aspektu) """Mandat karny kredytowany staje się prawomocny w chwili jego pokwitowania jego odbioru przez ukaranego (art. 98 § 2 zd. 2 Kodeksu postępowania w sprawach o wykroczenia). Orzeczona w ten sposób kara nie podlega wykonaniu po upływie 3 lat od uprawomocnienia się jej orzeczenia (art. 45 § 3 Kodeksu wykroczeń), czyli od momentu podpisania mandatu. Ściąganie grzywny nałożonej w drodze mandatu karnego następuje w trybie przepisów o postępowaniu egzekucyjnym w administracji. (art. 100 Kodeksu postępowania w sprawach o wykroczenia) . Organem egzekucyjnym w wypadku nałożenia mandatu karnego przez Policję jest naczelnik urzędu skarbowego""" Teraz jest pytanie czy opłaca się komornikowi ściągać 50 zł , jakie są koszty dla komornika przy ściganiu mandatów. Jakie są wasze sugestie?
 • Reklama

 

Dodaj post na forum:

Porady prawne e-prawnik.pl:


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.