Forum prawne

Możliwość łączenia wyroków po upływie 2 lat pomiędzy wyrokami z tego samego artykułu 244

W skrócie wyjasnie w czym rzecz: dnia 7.10.2010 roku zostałem skazany z art. 244 na karę 1 roku pozbawienia wolności warunkowo zawieszonej na okres 3 lat. Dnia 20.03.2012 zostałem skazany również z artykułu 244 na karę 8 miesięcy pozbawienia wolności. Ze względu na zły stan zdrowia oraz planowaną operację kara ta została odroczona na okres 4 miesięcy (22.01.2013). 11 lipca 2012 zostałem skazany z art. 244 na karę 1 roku 6 miesięcy pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem jej wykonoania na okres 5 lat. W międzyczasie z Krajowego Rejestru Karnego w Warszawie do Sadu Rejonowego nadeszło zawiadomienie o odwieszeniu mi kary pozbawienia wolności wydanej 7.10.2010 w wysokości 1 rok, co Sąd Rejonowy uczynił i zarządził wykonanie wyroku pozbawienia wolności. Odwołałem się do Sądu Okręgowego, ten utrzymał zaskarżony wyrok dnia 23.11.2012. W związku z wyrokami 8 miesięcy oraz 1 roku pozbawienia wolności złożyłem do sądu rejonowego wniosek o wydanie wyroku łłącznego na podst art 572 KPK. Sąd postanowił umorzyć posepowanie na podst art 269 oraz 85. Uzasadnił, że nie może wydać wyroku łącznego z uwagi na to że przestępstwa zostały popełnione po uprawomocnieniu się wyroków. Moja prośba o pomoc dotyczy - czy istnieje możliwość w jakichś szczególnych okolicznościach połączenie tych wyroków (zły stan zdrowia). Z góry dziękuje za odpowiedź.

2012.12.22 22:0:9

Odpowiedzi w temacie: Możliwość łączenia wyroków po upływie 2 lat pomiędzy wyrokami z tego samego artykułu 244 (4)

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika