Forum prawne

obraźliwe trreści na blogu a prawo karne 2012?

Witam

proste pytanie, założyłem bloga. na tematy różne ale głównie polityczno ekonomiczne zdaniem młodych. czy jeśli kogoś poniosa emocje i zacznie zwymyślać kogoś lub obrażać jego osobe, rodzine odczucia religijne co kolwiek to kto za to odpowiada ja czy ta osoba? aha, oczywiscie ja usuwam dany komentarz i/lub daje bana tej osobie, tyle ze nie zawsze jestem w stanie tego zrobic zaraz po pojawieniu sie komentarza.

2012.1.23 10:50:29

Odpowiedzi w temacie: obraźliwe trreści na blogu a prawo karne 2012? (4)

nie odpowiadasz za to w takim wypadku.

2012.1.23 12:32:46

art. 14 wymienionej ustawy nakazuje podejmowanie przez administratorów w takich przypadkach jedynie działań następczych, nie obliguje natomiast do prewencyjnej kontroli zamieszczanych komentarzy. Tak więc nie martw się bo zachowałeś się lub zachowasz się tak jak trzeba.

2012.1.23 13:4:33


osoba zakładająca bloga komentującego życie polityczne gminy, nie musi liczyć się z tym, że mogą pojawiać się na nim kontrowersyjne, obraźliwe wpisy. najważniejsze żeby owe wpisy które zostaną zgłoszone moderowała lub usuwała.

2012.1.23 14:40:49

nie bój żaby młody:) nie odpowiadasz za tresci, ale za ich usuwanie jeżeli łamią prawo i regulamin:)

2012.1.26 11:19:54

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika