Forum prawne

Ordynacjia Wyborcza - art.202j

Prowadzone jest przeciwko mojej osobie postępowanie w związku z naruszeniem art.202j § 1 Ustawy Ordynacji wyborczej do rad gmin, rad powiatów i sejmików województw.
Opiszę sytuacje: Kolega poprosił mnie abym był zarejestrował dla niego komitet wyborczy ponieważ startował na radnego. Byłem pełnomocnikiem tego komitetu. Konieczne było złożenie do 21 lutego sprawozdania finansowego lub oświadczenia zastępującego sprawozdanie finansowe jeśli komitet nie posiadał i nie wydatkował środków na kampanie. W jego posiadaniu były wszystkie dokumenty tzn decyzja o rejestracji komitetu z której potrzebne były dane do wypełnienia owego sprawozdania. Prosiłem go kilkukrotnie aby przysłał mi te dane, lecz bezskutecznie. Termin złożenia sprawozdania został przekroczony. Dostałem wezwanie na policje (na wezwaniu pisze że jako świadek) i został mi postawiony zarzut z art.202j § 1 Ustawy Ordynacji wyborczej do rad gmin, rad powiatów i sejmików województw. Sprawozdanie zostało złożone w tym samym dniu w którym odbyło się przesłuchanie (klika godzin przed przesłuchaniem). Została mi na policji zaproponowana kara 30 stawek dziennych po 10 zł. Zasugerowano abym sie na to zgodził ponieważ jeśli się nie zgodzę to sprawa pójdzie do sądu no i tam koszta postępowania będą 600zł a nie jak tutaj około 160zł. Problem jest taki że jestem osobą młodą, w czerwcu kończę studia i w związku z tym w najbliższym okresie będę poszukiwał pracy i wpis do Krajowego Rejestru Karnego zapewne uniemożliwi mi podjęcie zatrudnienia. Do tej pory nie byłem nigdy karany ani nie miałem problemów z prawem. Da się jakoś tego uniknąć?
Pozdrawiam i czekam na odpowiedź.

2011.4.28 9:36:31

Odpowiedzi w temacie: Ordynacjia Wyborcza - art.202j (4)

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika