Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

please help!!!

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
 • Może na początku krótko przedstawię sytuację: Nad moją dziewczyną (lat 26) od dzieciństwa znęcał się psychicznie i fizycznie jej starszy brat. Wyżywał się na niej, bo był starsznie nerwowy. Później się wyprowadził i zerwali ze sobą kontakty. Niedawno znalazł jej dobrą pracę, w której był kierownikiem działu. Myślała, że może się zmienił, ale jak tylko byl nerwowy to po niej krzyczał. Ogólnie nikt go na dziale nie lubi, bo się wyżywa na innych psychicznie. Wczoraj przy wszystkich mocno ją udzerzył w rękę. Nie miała zadnego siniaka, takze obdukcja odpadła. Co mu grozi jeśli wniesiemy sprawę na policję? Czy bez obdukcji jest jakikolwiek sens by to robić? Rodzina jest przeciwko niej, bo zawsze jakoś próbuje go usprawiedliwiać i nigdy jakoś stanowczo nie reagowała. Chcę z tym skończyć, bo ona psychiczie tego nie wytrzyma, a po drugie nikt nie ma prawa jej bić. Poradźcie proszę, czy mamy jakieś szanse na policji, plese!!!

  Odpowiedz Cytuj
 • Odnosnie znęcania: Art. 207 kk § 1. Kto znęca się fizycznie lub psychicznie nad osobą najbliższą lub nad inną osobą pozostającą w stałym lub przemijającym stosunku zależności od sprawcy albo nad małoletnim lub osobą nieporadną ze względu na jej stan psychiczny lub fizyczny, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5. § 2. Jeżeli czyn określony w § 1 połączony jest ze stosowaniem szczególnego okrucieństwa, sprawca podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10. § 3. Jeżeli następstwem czynu określonego w § 1 lub 2 jest targnięcie się pokrzywdzonego na własne życie, sprawca podlega karze pozbawienia wolności od lat 2 do 12. Przestepstwo jest ścigane z urzędu. Odnośnie uderzenia w rekę: Art. 217 kk § 1. Kto uderza człowieka lub w inny sposób narusza jego nietykalność cielesną, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku. § 2. Jeżeli naruszenie nietykalności wywołało wyzywające zachowanie się pokrzywdzonego albo jeżeli pokrzywdzony odpowiedział naruszeniem nietykalności, sąd może odstąpić od wymierzenia kary. § 3. Ściganie odbywa się z oskarżenia prywatnego. Przestepstwo jest ścigane z oskarżenia prywatnego, należy zatem wnieść prywatny akt oskarżenia(art.485 kpk i ns). Zwracam uwagę na art.488 kpk.
 • Reklama

 • mick_b
  Wysłany: 2006-04-14 21:50:21

  Dzięki serdeczne taquan. 100krotne dzięki.

Najnowsze tematy

Porady prawne e-prawnik.pl:


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane