Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

Pobicie, groźby karalne, znieważenie osoby - co robić?

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
 • Witam, za 2 miesiące będę miał sprawę dotyczącą 3 art.

  1. Przestępstwo 158 & 1 kk (pobicie)
  2. Czyn 190 & 1 kk (groźby karalne)
  3. Czyn 216 & 1 kk (znieważenie osoby)

  Ogólnie sytuacja wygląda tak, że nigdy nie byłem karany, żadnych najmniejszych zatargów z prawem, wzorowy obywatel, student, za 3 miesiące bronie magistra, w tej chwili jestem inżynierem, pracuję. Studiuję na Wojskowej Akademii Technicznej (WAT) dlatego nie mogę mieć żadnych zatargów z prawem, bo wiąże przyszłość z mundurem. Działam w organizacjach studenckich.

  No i stało się... pojechaliśmy ze znajomymi na piwko do karczmy nad jeziorkiem, od słowa do słowa i z obsługą baru i zaczęły się przepychanki, trochę jakiejś tam szarpaniny było, ale na pobicie to nie wyglądało, nikt nie wylądował w szpitalu, żadnych śladów na ciele. Policja przyjechała, zabrała nas na komisariat i postawiła 3 ww. zarzuty. Nie przyznałem się do 1. Pobicie, bo nikogo nie biłem, ani nie uderzyłem. Do pozostałych dwóch przyznałem się, bo wszyscy krzyczeli jakieś teksty typu "zobaczysz jeszcze pożałujesz cwe..", "przyjedziemy tu spuścić wam wpier..." typowo głupie pijackie teksty, byliśmy wszyscy pijani po promil alkoholu, nie to że się taczaliśmy no ale pijani byliśmy.

  Teraz jest sprawa i się zastanawiam co robić? czy przyznać się do tego do czego się przyznałem na komisariacie czy np. przyznać się tylko do znieważenia? czy w ogóle się nie przyznawać? nigdy nie miałem styczności z prawem dlatego tak pytam... jak to wszystko wygląda? pomożecie?

  Nie wynajmowałem żadnego adwokata, bo myślę, że dopiero po wyroku niekorzystnym będzie mi potrzebny...

  Rozpatruje to Sąd Rejonowy, co jeśli wyrok będzie niekorzystny? gdzie pisać odwołania? ile mam dni? czy to ma sens?

  Z góry wielkie dzięki za pomoc.

  Pozdrawiam

  Odpowiedz Cytuj
 • Mój brat był kiedyś w podobnej sytuacji. Pomogła mu wtedy Adwokat Ostrowska! Polecam! To najlepszy prawnik warszawa www.kancelaria-ostrowska.pl
 • Reklama

 • Mania
  Wysłany: 2017-06-19 08:11:48

  Koniecznie idz do prawnika. Moj mąż jest wojskowym i ma czysta karte. w tym zawodzie nie mozesz miec żadnych tego typu brudów, bo to bedzie sie potem ciągło )(jeden z jego kolegow ma cos w papierach, niby nic wielkiego, ale sie strasznie to na nim odbija... co chwile). Ja moge polecic napweno kancelarie Legaleo z Gliwic.
 

Dodaj post na forum:

Porady prawne e-prawnik.pl:


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.