Forum prawne

podejrzany z art. 286 §1 kk, czy Policja ma obowiązek pobrać odciski palców?

Jestem podejrzany o przęstępstwo z art. 286 §1 kk, jestem osobą wcześniej nie karaną. Policja upiera się, aby pobrać moje odciski palców, sfotografować i umieścić w kartotece. Wiem, że Policja ma do tego prawo, ale czy zastosowanie takiego środka jest obowiązkowe? Zgłaszam się na każde wezwanie, jestem osobą o nieposzlakowanej opinii.

2005.12.6 20:54:50

Odpowiedzi w temacie: podejrzany z art. 286 §1 kk, czy Policja ma obowiązek pobrać odciski palców? (10)

skoro przedstawiaja ci zarzuty to logiczne ze robia odciski i zdjecia bo jestes podejrzany.....

2006.1.16 10:52:26

Wobec prawa,jesteś zawsze bezsilny! Jeśli nie chcesz , bądż gangsterem...,albo politykiem.Wiem coś na ten temat...doświadczyłam.Współczuję.

2006.4.22 0:8:36

Niech i pobiorą! Tylko niech prokurator nie traktuje cię jak przestępcę. Póki co masz tylko zarzuty,bez dowodów winy, a może tylko w domysłach prokuratora. Już wolę policję.

2006.4.22 0:18:52

Ja z tego artykułu za to że ktoś rok temu nie dostał paczki bo przez omyłke nie wysłałem a nie korzystam juz z allegro to za 118zł sto osiemnaście złotych mam rok na trzy w zawieszeniu!!!! Ten kraj jest chory! Srednią sobie podwyższają takimi "przestepstwami"

2007.9.21 22:39:0

na podstawie ustawy o policji: Policja ma prawo pobierać odciski palców i fotografować osobę jeśli robi to dla celów dowodowych lub wykrywczych albo dla celów ustalenia tożsamości, jeśli nie zachodzą te okloiczności nie mogą dokonywać tych czynności.

2008.2.7 17:54:44

Jak każdy podejrzany masz więcej praw niż pokrzywdzony w tym prawo do konfabulacji, z którego skrzętnie korzystasz, a ile razy ten człowiek pytał się co z paczką i ile informacji od allegro otrzymałeś nie mówiąc o tym, że zablokowano Ci na 100% konto i jakoś tego nie zauważyłeś, a teraz przed całym światem starasz się pokazać jaki ten wymiar sprawiedliwości zły.
"nie ma osób niewinnych są tylko źle przesłuchani świadkowie" Feliks Dzierzyński.

2008.12.22 19:32:44

Co oznaczają terminy "celów dowodowych lub wykrywczych "

Pozdrawiam
b

2009.3.27 17:36:18

powiedz ze zadzownisz do adwokata nie moga tego zrobic jesli nie postawili Ci zazutow ja tak samo mam problem pzrez allegero i tez chodze na akzde wezwanie i zwracam akse itp. i dopoki nie postawia mi zazutowo nie maja prawa chcesz yo napisz na mejla hitcolor@wp.pl

2009.8.24 10:22:58

Dostałem wczoraj zawiadomienie ze jestem oskarzony z art. 286 1kk i 287 1 kk w zw z 11 2 kk
sprawa wyglada tak kiedys wystawilem ksiazki przez konto mojego kolegi kiedy dostalem na konto pieniadze od uzytkownika chcialem mu wyslac ksiazki niestety "kolega" po dzis dzien nie podał mi adresu osoby ktora kupiła ksiazke do tego oskarzyl mnie na policji o wlamanie na jego konto allegro co mija sie z prawda poniewaz korzystanilem z jego konta za jego zgoda

czy mozna to jakos wyjasnic prokuraturze ? przed rozpoczeciem sprawy
i czy cos to zmieni jezeli mineło 3 miesiace od zakupu ksiazki a ja ja dopiero teraz wysle
prosze o odpowiedz

2009.10.6 12:9:37

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika