Forum prawne

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

POłOWA KARY wokanda WOKANDA

Prosze opowiedziec mi cos nieco o wokandzie i jak sie ja pisze ,czy gdzies moglabym otrzymac jej wzor

(kasia)

2004.8.30 0:0:0

Odpowiedzi w temacie: POłOWA KARY wokanda WOKANDA (42)

o jakiej karze mówisz?

2004.8.30 18:49:46

moj chlopak siedzi w wiezieniu ,dostal wyrok 3lata i6miesiecy(wyrok nie jest prawomocny),wiem,ze wyrok musi byc prawomocny zeby starac sie o wyjscie po odsiedzeniu polowy kary. dowiedzialam sie ze prokurator zlozyl apelacje do wyroku ,domyslam sie ze chodzi tu o ludzi ktorzy wyszli z sali a dla nich prokurator zadal wyzszej kary.

2004.8.31 11:56:12

Ej ty, czy ty wiesz co to jest wokanda? o czym ty piszesz, ciebie też razem z chlopakiem powinni zamknąć za głupote.

2004.9.2 23:27:35

ty jestes wielka glupota bo nie wiesz o co wogole chodzi nie masz pojecia o co pytam i nie pisz bzdur

2004.9.3 19:20:48

Kasiu nie denerwuj sie,bo faktycznie nie rozumiesz znaczenia słowa wokanda.
Napisz dokladnie o co Ci chodzi? Masz na mysli wniosek o warunkowe zwolnienie?Czy moze przerwe w karze?Sprecyzuj pytanie

2004.9.4 7:53:50

chodzi mi o warunkowe zwolnienie

2004.9.4 17:23:27

Podejrzewam,ze wyrok w stosunku do Twojego chłopaka może byc juz prawomoicny.Nieprawomocny jest może w stosunku do pozostalych.
Prawo do warunkowego zwolnienia nabywa się po upływie połowy kary/ w przypadku pierwszy raz karanych/. Składa sie wniosek do Sądu Okregowego,na tereniue ktorego działania znajduje sie dany ZK.
Nie martw się o treść wniosku,bo nikt tak dobrze nie zna zasad jego składania jak sami osadzeni.
A co do znaczenia słowa wokanda to jest to nic innego jak wykaz spraw rozpatrywanych danego dnia przez sad.:)
Pozdrawiam

2004.9.4 19:29:42

dziekuje p.Aniu za odpowiedz

2004.9.6 15:17:51

przepraszam , ze komentuje ale ,,ej ty " swiadczy o tym ze to ciebie powinno sie...

2006.9.21 9:39:42

zatrzymanie prawa jazdy za alkochol

2007.8.6 18:11:25

casper7777... cyt."alkochol" pisze sie przez samo "H" widac ze pic to potrafisz ale z pisaniem to juz gorzej... po alkoholu logicznie ze sie nie prowadzi ale coz głupich nie sieją...sami sie rodza..:P:P:P

2010.2.23 18:8:51

Mam pytanie co do zwolnienia po upływie połowy wyroku. Mój brat dostał wyrok w wysokości lat 4 w trybie terapeutycznym. W sierpniu 2010 roku mija 2 lata jak siedzi w zk (czas który przesiedział w areszcie został mu zaliczony na poczet odsiadywanego wyroku) ale nie zaczął jeszcze trybu terapeutycznego czy może składać pismo o wokandę? słyszałam że dopiero jak skończy terapie to będzie mógł wyjść. czy to prawda? czy może pisać gdzieś pisma o przyspieszenie terapii? czy ma znaczenie w wokandzie z jakiego artykułu był skazany? (brat został oskarżony o próbę zabójstwa policjanta.)Proszę o pomoc.

2010.5.30 20:50:2

Dzień Dobry mój narzeczony siedzi w wiezieniu już prawie 2 miesiące a dostał rok wyroku plus dolewę 55 dni która będzie spłacona...wiec bezie miał tylko rok.I mam do was pytanie czy może się starać o wokandę czy musi czekać jeszcze 4 miesiące?Bardzo proszę o odpowiedz :)

2013.8.19 12:30:0

proszę o poradę... mój chłopak dostał 4 lata pozbawienia wolności. wyrok jest już uprawomocniony. Czy jest taka możliwość żeby wyszedł po połowie kary? Za 2 miesiące urodzi nam się syn a nie chcę Go przez tyle czasu wychowywać bez ojca.... co mogę w tym kierunku zrobić żeby On wyszedł po połowie odsiedzonej kary?

2014.8.9 18:18:56

jeżeli jest pierwszy raz karany to teoretycznie może wyjść po połowie ale w praktyce to rzadki przypadek. Zależy głównie od tego gdzie siedzi ( w okręgu jakiego sądu ). Różne sądy kierują się różnymi przesłankami a niektóre jak np. sąd katowicki nie udzielają warunkowego zwolnienia i w takim przypadku trzeba się starać o transport tam gdzie można wyjść - okręg opolski jest bardzo dobry ale trudno się tam "przetransportować" obecnie.

2014.9.14 22:7:10

witam mój mąż odsiaduje wyrok 6 miesięcy w więzieniu półotwartym jest już wpisany na 7 października na wokandę w sprawie o dozór elektroniczny jednak drugą sprawę art 286 ma na 18 października w innym mieście. Jest więc w zakładzie karnym wpisany na transport. Co można zrobić by go nie przetransportowali do czasu wokandy ? By mu termin znów nie odwlekł się w czasie.

2016.9.21 10:26:49

jeżeli ma wokande 7 października to nie przetransportują go do tego czasu do zadnego innego zakładu dopiero po tej wokandzie jezeli bedzie mial ta 2 sprawe moga to zrobic wiem cos o tym poniewaz moj narzeczony tez bedzie mial sprawy w danym zakladzie i nie przetransportuja go

2016.9.22 13:31:47

moj chłopak trafił do aresztu 6 pazdziernika i jest na połotwartym,czekaliśmy na wokande az do 29 listopada.Sedzia pozamienial wyroki by mógł miec doz.elektroniczny,wszystko było załatwione no ale prokurator sie nie zgodził,a Sedzia tez...wiec masakra,ale na komisji dostal od zakładu zezwolenie na przedterminowe zwolnienie po odbyciu polowy kary a ma 4mies...nierozumiem dlaczego tam trzymaja ludzi zamiast na ten dozor zezwalac.pozdrawiam

2016.12.3 17:21:50

witam , mój brat dostał wyrok prawomocny na 3 lata za handel marihuaną, czy jest szansa na wypuszczenie go po połowie kary ?? dodam , że jeszcze go nie przetransportowali

2016.12.23 16:33:15

Witam, mój mąż odsiaduje kare pozbawienia wolnośći w wysokosci 2 lat jest jako pierwszy raz karany teraz mineła mu płowa kary ktorą odsiedział, stanął na pierwszą wokande i dostał odmowe wcześniejszego zwolnienia bez zadnego wlasciwego uzasadnienia. Miał bardzo dobre zachowanie napoczatku siedzial na P2 pracował pół roku na rzecz zakładu karnego poczym dostał pozwolenie na prace wolnosciową i rowniez sprawował sie bez zadnego zarzutu nie bylo z nim zadnych problemow mial dostac wokande z wystapienia. Aczkolwiek przytrafiła sie dziwna sytuacja w ktorej podejrzewano meza o ciezkie pobicie wspolwieznia i automatycznie przeniesli go na oddzial p1 i zostal ukarany bez zadnych dowodow jedynie jego podejrzewajac o to ale nic mu nie udowodnili ale ukarali pomimo to ze obdukcja i inne czynniki wskazywaly na to ze maz byl nie winny... Stając na wokande sąd byl przychylny aby wypuscic go na wolnosc ale prokurator kategorycznie byl przeciwny ze wzgledu na zarzut pobicia ktorego nie udowodniono. Mąż nadal pracuje na rzecz zakladu karnego stara sie caly czas aby wyjsc jak najszybciej do domu nie mial zadnych innych przewinien w zk jedynie kwity za paczke zywnosciowa ktora przekraczala wage ale to nie z jego winny bo przeciez sam sobie jejnie robil ani ie wazyl wiec moim zdaniem jest to bezsensowne teraz po nie udanej wokandzie apelowalismy sie od nie jakie mamy szanse ze apalacja bedzie dla nas korzystna ?

2017.2.6 18:8:56

Witam mam takie pytanie. Ile sie czeka na odpowiedz w sprawie dozoru elektronicznego? Mój narzeczony odbywa kare w zakładzie karnym od 3 tyg a dokładnie od 13 lutego a papiery zostały złożone w biurze podawczym 27 lutego..Więc kiedy mogę spodziewać się jakich kolwiek informacji ?

2017.3.9 18:6:35

Witam mam pytaniejak mój narzeczony teraz jest w ZK i ma wyrok do odsiedzenia do września 2018roku a ja jestem w drugiej ciąży zagrożonej to co on ma pisać albo ja żeby on nie został w więzieniu ?? I gdzie to mamy donosić lub wysyłać??

2017.3.26 17:9:47

Witam kiedy najlepiej wystąpić i wokande ? Tak żeby byla akurat w połowie wyroku rozprawa ?

2017.3.29 18:55:15

Mój partner napisał wniosek o wokande. Czy jako partnerka mogę napisać także o poparcie jego wniosku o przedterminowe zwolnienie warunkowe.
Proszę o pomoc

2017.4.20 14:25:1

Witam. Najlepiej jak sam Zk wystąpi o wcześniejsze zwolnienie osadzonego. Wtedy ma większe szanse że wyjdzie

2017.4.26 12:4:38

Wigan mam pytanie muj moz siedzi wiezieniu dostal. Na rok siedzi 2 miesoce I kiedy mogew sie starac o wokade lub o przerwe w karze ja mam 5dzieci I nie daje rady

2017.6.21 21:7:27

1. oczywiście najlepiej jak ZK wystąpi - dlatego warto żyć z nimi dobrze
2. przedterminowe warunkowe zwolnienie - po odbyciu połowy kary.
3. przerwa - w każdej chwili.
4. partnerka, żona - formalnie nie jest stroną, ale takie dodatkowe poparcie jak trafi do akt to raczej pomoże, a nie zaszkodzi.

2017.6.22 0:21:7

Jako żona skazanego zawsze pisałam dodatkowe pismo w sprawach sądowych teraz do wokandy również napisałam zebrałam też listy poparcia od rodziny. Mężowi dziś udzielono warunkowego zwolnienia niestety prokurator nie zgodził się z decyzją sądu czekamy teraz czy złoża zażalenie w terminie 7 dni. Miał ktoś podobnie? Zastanawiam się czy poprostu Pani prokurator może odpuścić i zażalenia nie składac?

2017.7.4 18:43:18

Witam....czy w naszym prawie istnieje coś takiego jak minimalna kara? Chodzi bo to że mój dostał 150 dni do odsiadki i nie wiem czy może się starać o warunkowe wcześniejsze zwolnienie

2017.8.30 11:54:39

czy ktoś się orientuje kiedy są wokandy w płtach bardzo mi zależy

2017.9.14 18:58:11

Szanowne Panie, z wokandami jest tak ze niezaleznie od zachowania okolicznosci etc. Skutecznosc pisanych wnioskow bez poparcia ZK waha sie miedzy 15-20% i tyle. Skutecznosc dyrektora to ok 99%

2017.9.17 13:30:45

Witam czy mozna starac sie o wokande jesli osadzony ma czynnosci w toku ?

2017.9.22 18:48:50

Witam serdecznie. Mój narzeczony jest w zakładzie karnym. Chcemy się starać o wokandę. Kara kończy mu się 31.12.2017 ale potrzebujemy mieć zaświadczenie że po wyjściu będzie miał stałą pracę. Czy posiada ktoś z Państwa może wzór do napisania jak to ma wyglądać??? Z góry bardzo dziękuję za pomoc !!! :)

2017.9.28 15:33:52

Hej orietujecie sie może ile kosztuje oplacenie sędziego ,żeby stanąć nA wokande ?

2017.11.1 11:13:21

Mam pytanie jezeli jest wokanda z wystapienia to czy sa szanse na wyjscie

2018.1.15 12:3:48

Witam, mój narzeczony niedawno trafił do zk, dostał wyrok 2 lat i 2 miesięcy, z czego w trakcie trwania śledztwa był zatrzymany na 0,5 roku. W zk ma być do października 2019r. Adwokat powiedział nam, że ze względu na postawione jemy zarzuty (artykuły), o wokandę może starać się po odbyciu 3/4 kary, co przekłada się na 13,5 miesiąca (bo prawdopodobnie te 0,5 roku wlicza się). Kiedy najlepiej złożyć wniosek o wokandę (można napisać wniosek np. Po 12,5 miesiącach czy jak już będzie po 3/4 kary) ? Jeżeli wniosek będzie rozpatrzony negatywnie, to po jakim czasie można znowu wnioskować o ponowną wokandę? Z góry dziękuję odpowiedź :)

2018.1.28 18:4:37

Włąsnie też poszukuję odpowiedzi na to pytanie i dotałam do informacji, że jeżeli skazany nie odbył jeszcze części kary wymaganej w przepisach do ubiegania się o warunkowe przedterminowe zwolnienie to składanie wniosku w tym przedmiocie jest całkowicie bezcelowe. Sąd będzie w takim przypadku zobligowany do umorzenia postępowania bez dokonywania analizy czy zaistniała którakolwiek z pozostałych przesłanek zastosowania warunkowego przedterminowego zwolnienia. Praktyka skazanych, którzy bez sprawdzenia czy odbyli już wymaganą część kary, kierują do Sądu wniosek o udzielenie warunkowego przedterminowego zwolnienia jest nieprawidłowa.
Za taką interpretacją przepisów opowiadają się również Sądy, w tym Sąd Apelacyjny w Lublinie w postanowieniu z dnia 21 stycznia 2004 r., sygn. akt: II AKz 678/03, opublikowanym w periodyku Prokuratura i Prawo 2006/1/43:

A do którego zk trafił narzeczony?

2018.1.31 14:10:11

Dziękuję za odpowiedź jp. Na razie trafił do Aresztu Śledczego w Szczecinie, miał tam być tylko tymczasowo, za nim przeniosą jego do docelowego zk. Tylko chyba, to tak szybko nie nastąpi. Dostał już stałą cele.

2018.2.7 10:32:5

Witam mam pytanie mój chłopak ma w kwietniu wokandę (pierwszą) wystąpił mu dyrektor zakładu karnego ,dodam że nagradzany nie karany pracuje do końca wyroku coś ok 8miesiecy jakie ma szansę na wyjście... proszę o odpowiedź.

2018.3.12 15:5:5

Szczecin. - Warunki koszmarne. Współczuje, jedyny pozytyw to wychowanek, reszta to wilgoć, czerwona zimna cegła i naprawdę straszne miejsce. 8 miesięcy, puszczony dopiero za kaucja, kwit za wszystko.

2018.3.18 2:0:43

Witam, prosze o informacje w miare rzetelna i realna w ktorym wiezieniu kobietom latwo uzyskac zwolnienie warunkowe po odbyciu polowy kary?! Jak sie w tym kierunku ma ZK Kielce?!

2018.4.7 18:9:34

Witam moje pytanie brzmi kiedy staje sie na wokande jesli ma sie wyrok 5 lat i ma sie p1, jakie sa szansw na przedterminowe zwolnienie badz cokolwiek. dodam iz moj M jest tak tydzien.

2018.5.15 18:59:9

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika