kaczor
Wysłany: 2017-06-18 11:29:36
Reklama
SS
Wysłany: 2017-08-28 12:25:27
Interview jest często najbardziej stresującym momentem ubiegania się o pracę. (...)
Przepisy prawa pracy przewidują szereg przypadków, kiedy nie jest możliwe (...)
Zmiany w zatrudnianiu cudzoziemców Od 1 stycznia 2018 r. wchodzą w życie (...)
Bezpieczeństwo dzieci i młodzieży na wakacjach - pod okiem rodziców Wakacyjna (...)
Treść wniosku dowodowego o powołanie świadka
Jak sformułować wniosek dowodowy na sprawę rozwodową, chodzi o świadków?
Darowizna mieszkania dla wnuczki a spadek
Moja Teściowa była właścicielką mieszkania spółdzielczego własnościowego. Cały czas mieszka tam sama jest tam sama zameldowana. W 2002-gim roku notarialnie zrobiła akt darowizny na moją córkę, a jej wnuczkę. Ponieważ córka wtedy była nieletnia, notariusz sporządził umowę między moją Teściową a nami(jej synem i Synową). Działaliśmy w imieniu i na rzecz małoletniej córki. W tym roku moja córka skończyła 20 lat. Moja teściowa ma teraz 80 lat. Ma w sumie trzech synów (każdy z nich z rodzinami zamieszkuje osobno). W umowie notarialnej nie jest napisane, że darowizna ta (mieszkanie) w przyszłości w razie toczenia się sprawy spadkowej -będzie zwolnione od zaliczenia do spadku - masy spadkowej (po mojej Teściowej). Ponieważ obawiam się, że po śmierci mojej Teściowej dwóch jej synów może nam robić problemy z tym mieszkaniem. Czy według prawa w umowie notarialnej nie powinno być takiego zapisu, że mieszkanie będzie zwolnione w przyszłości od zaliczenia do masy spadkowej? Czy jeżeli musi być taki podpunkt w akcie darowizny musimy zrobić nową umowę spadkową? Czy tylko aneks do tego aktu? W jaki sposób działając zgodnie z literą prawa w powyższej sytuacji mamy się zabezpieczyć, ażeby w przyszłości nie bać się o to mieszkanie ze strony jej 2-óch synów? Czy może akt darowizny na wnuczkę jest wystarczającym dokumentem i wszyscy możemy spać spokojnie?
Pełnomocnictwo w sprawie rozwodowej
Nie mogę być obecny na sprawie rozwodowej. Czy podczas tej sprawy może reprezentować mnie pełnomocnik i kto może nim być (wyłączając adwokata)?
Termin przekazania apelacji
Złożyłem apelacje do sądu apelacyjnego wydział cywilny za pośrednictwem sądu okręgowego. W jaki czasie ustawowo sąd okręgowy powinien przesłać moją apelacje wraz z dokumentami do sądu apelacyjnego? Proszę podać przepis.
Koszty windykacji a wysokość roszczenia
Kontrahent nie zapłacił za towar. W konsekwencji dostawca przekazał sprawę do windykacji wyspecjalizowanej kancelarii (w drodze cesji), która pobiera za to stosowną opłatę procentową. Czy kierując pozew do sądu o zapłatę należności głównej można także skutecznie dochodzić odszkodowania za wydatki poniesione na rzecz kancelarii windykacyjnej lub inne wydatki poniesione w celu skutecznej windykacji: telefony, monity pocztowe, czas pracowników?
Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.