Forum prawne

Pytanie odnośnie art. 200 KK par. 2

Witam! mam pytanie odnośnie art 200 dokładnie paragraf 2.

"tej samej karze podlega kto w celu zaspokojenia seksualnego małoletniemu poniżej lat 15 prezentuje wykonanie innej czynności seksualnej"

Ze zwrotem "w celu zaspokojenia seksualnego" wszystko jest jasne, na podstawie orzeczeń, komentarzy itp.

Jednak zastanawia mnie sprawa czego ma dokładnie dotyczyć zwrot: "prezentuje".

1. Czy odnosi się to do dokładnego pokazywania owych czynności seksualnych ? Demonstrowania, pokazywania; Czyli w taki sposób że ofiara "to widzi", narządy płciowe nie są schowane?

2. Czy też prezentowanie można utożsamić z "dopuszczeniem się w obecności tej osoby" danej czynności ? np owy ktoś onanizuje się w ubraniu (ofiara tego nie widzi ale wie, że zboczeniec to robi lub sie domyśla bo np ma ręke w miejscu intymnym.

Rozważania nad tą kwestią nachodzą mnie kiedy słucham w radiu/telewizji o łapaniu "onanizujących się zboczeńców" jednak czasami media różnie opisują sytuację i spekulują kary które czasami względem czynów ubarwiają lub to w górę lub w dół.

Wg mnie 1. pogląd jest słuszny czyli ofiara musi dokładnie widzieć "rozebrane, gołe narządy; wykonujące czynnośc"

Proszę o swoją opinie!

2012.7.5 17:59:31

Nie ma jeszcze odpowiedzi w temacie: Pytanie odnośnie art. 200 KK par. 2

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika