Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

skrócenie kary zabrania prawo jazdy

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
 • witam. mam pytanie do prawników a mianowicie w grudniu ubiegłego roku miałem kolizję prowadziłem samochód po alkoholu (2promile) sąd zabrał mi prawo jazdy na dwa lata. Czy mogę ubiegac sie o skrócenie kary na rok tj. do grudnia br. Prosbę moge motywować tym iż zostaje przeniesiony do pracy oddalonej ok 80 km od miejsca zmieszkania (brak innego dojazdu), alkoholu wogle nie uzywam (mam podpisaną krucjate) jestem jedynym zywicelem rodziny oraz chorą żone. Proszę o poradę

  Odpowiedz Cytuj
 • sylart
  Wysłany: 2005-09-19 13:38:16

  Według art. 39 pkt 3 k.k. (kodeksu karnego) jednym ze środków karnych jest zakaz prowadzenia pojazdów. Na podstawie art. 42 paragraf 2 k.k. Sąd orzeka zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych albo pojazdów mechanicznych określonego rodzaju,jeżeli sprawca w czasie popełnienia przestępstwa wymienionego w paragrafie 1 był w stanie nietrzeźwości... Art 84 k.k mówi o skróceniu środków karnych po upływie połowy okresy, na który orzeczono środki karne wymienione w art. 39 pkt 1-3,a środek karny był wykonywany przynajmniej przez rok. W paragrafie 2 art 84 jest mowa o tym iż skróceniu nie podlega środek karny wymieniony w art.39 pkt 3 a orzeczono na podstawie art. 42 paragraf 2 lub 3. Jeżeli został pan ukarany na podstawie tych artykułów nie może Pan wystąpić o skrócenie kary.
 • Reklama

 

Dodaj post na forum:

Najnowsze tematy

Porady prawne e-prawnik.pl:


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane