Forum prawne

sprawa o czyn z art 177 1 kk

Witam. Mam pytanie dotyczace sprawy o czyn z artykulu 177 1 kk. Około 3 tygodni temu mialam okropną sytuacje. Krotki opis. Wyjezdzajac z drogi podporzadkowanej wjechal mi w bok pan na motorze, starszy czlowiek. Oczywiscie bez dyskusji to byla moja wina bo on byl na drodze glowej.Tak sie nieszczesliwue zlozylo ze pan mial wlaczony kirunkowskaz do manewru w prawo (czyli w droge z ktorej ja wyjezdzalam), do tego z drugieh strony inny pan byl uprzejmy i kiwnol reka ze mi ustepuje , upewnilam sie ze starszy pan ma kirunek wlaczony no i wtedy wyjechalam kawalek na pas starszego pana na motorze i wtedy doszlo do zderzenia. Pan policjant wytlumaczyl mi ze nawet jakby pan mial wlaczony kierunkowskaz w prawo albo w lewo to moze leciec nawet w niebo bo jest na drodze glownej no a ja wlaczam sie do ruchu i musze mu ustapic pierwszenstwa.oczywiscie Zawiadomilam policje i karetke , pan stal na nogach i rozmawial ale karetka wziela go na przeswietlenie reki i nogi i policja powiedziala ze raczej skonczy sie mandatem. Wzieli numer telefonu i kazali czekac. Po 3tygodniach wlasnie, przyszlo zawiadomienie z komendy ze mam stawic sie w charakterze swiadka o czyn z artykulu 177 1 kk. Moje pytanie brzmi czego mam sie spodziewac na takim spotkaniu? Czy to oznacza ze bede sadzona za ten wypadek?jaka kara mi grozi? Nigdy nie mialam podobnej sytuacji, nie wiem co myslec. Boje sie najgorszego. Prosze o odpowiedz jak najszybciej. Dziekuje.

2013.11.14 23:24:59

Odpowiedzi w temacie: sprawa o czyn z art 177 1 kk (1)

Ktos moze pomoc mi i odpowiedziec na moje pytanie? Bardzo prosze.

2013.11.15 14:8:8

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika