Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

straz miejska-wezwanie

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
 • Bardzo prosze o poradę >na mojm podworku obwiazuje zakaz wiazdu,jest to teren zamkniety,pod znakiem jest tabliczka informacyjna ze nie dotyczy miejsc wydzielonych,na drodze wewnetrznej są namalowane farba informacje ze jest to droda pozarowa(wydaje mi sie ze prawidłowe oznaczenie drogi pozarowej to znak pionowy ,a nie poziomy malunek-chyba takowego nie ma w kodeksie drogowym).Gdy ktos wiezdza na nasze podwórko to nie wie gdzie znajduja sie miejsca wyznaczone bo takich informacji nie ma(zaden znak drogowy mnie o tym nie informuje,ani pionowy,ani pozomy).Mam pytanko-czy straz miejska ma podstawy do karania auto zaparkowanych na tym terenie,czy napisy namalowane farba-DRODA POZAROWA sa zgodnie z prawem i czy w tym przypadku administracja powinna oznaczyc miejsca parkowania tak aby kierowca wiezdzający wiedział które to sa te miejsca.Dziekuje za info > >

  Odpowiedz Cytuj
 • mike
  Wysłany: 2004-11-16 11:11:57

  przede wszystkim w sukurs tej sytuacji przychodza przepisy ustawy o ruchu drogowym. owszem nie ma takiego znaku poziomego droga pozarowa, a jak wiemy na drogach niepublicznych (jaka jest teren spoldzielni) stosuje sie przepisy odpowiednie o drograch publicznych. jdnakze jest zapis kodeksu dorgowego o tym, ze nie wolno parkowac pojazdu w sposob utrudniajacy wjazd/ wyjazd z posesji, droge innemu poprawnie zaparkowanemu pojazdowi itd. jesli wiec Twoje parkowanie uniemozliwilo swobodny dostep do posesji (budynku, terenu, wejscia/wjazdu) to faktycznie nalezy Ci sie manadat. natomiast jesli parkowales poza miejscami parkingowymi, ktorych de facto nie ma to popros urzednikow o wpisnie podstawy prawnej (akt i numer paragrafu) na ktorej sie opieraja. pozdrawiam mike
  Odpowiedz Cytuj
 • Reklama

Najnowsze tematy

Porady prawne e-prawnik.pl:


 • Mandat za przekroczenie prędkości nałożony przez straż miejską

  Czy straż miejska może karać mandatem karnym za przekroczenie prędkości?

 • Określenie daty czynu zarejestrowanego przez fotoradar

  Jak należy określić datę czynu zarejestrowanego przez fotoradar?

 • Straż Miejska - mandat za przekroczenie prędkości

  Kierowca przekroczył dopuszczalną prędkość, a Straż Miejska fakt ten udokumentowała zdjęciem z fotoradaru. Zdjęcie zostało wykonane oddalającemu się samochodowi i przesłane właścicielowi samochodu wraz z wezwaniem do zapłaty mandatu. O ile dobrze pamiętam, kilka lat temu zapadł wyrok Trybunału Konstytucyjnego uznający iż Straż Miejska nie ma prawa używać fotoradarów w celu karania kierowców za przekraczanie prędkości. Czy w obecnym stanie prawnym, Straż Miejska za przekroczenie prędkości udokumentowane zdjęciem z fotoradaru ma prawo ukarać kierowcę mandatem ?

 • Podstawy stosowania fotoradarów

  Jaka jest podstawa prawna funkcjonowania urządzeń (np. fotoradarów) rejestrujących na fotograficznych zdjęciach samochód, jego nr.rejestracyjny, datę i miejsce popełnienia wykroczenia oraz zarejestrowaną prędkość? Jaką moc dowodową ma takie zdjęcie?

 • Zadania straży gminnej

  Czy wedle ustawy Straż Miejska może zabezpieczać mecz piłki nożnej?

Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane