Forum prawne

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

straz miejska-wezwanie

Bardzo prosze o poradę >na mojm podworku obwiazuje zakaz wiazdu,jest to teren zamkniety,pod znakiem jest tabliczka informacyjna ze nie dotyczy miejsc wydzielonych,na drodze wewnetrznej są namalowane farba informacje ze jest to droda pozarowa(wydaje mi sie ze prawidłowe oznaczenie drogi pozarowej to znak pionowy ,a nie poziomy malunek-chyba takowego nie ma w kodeksie drogowym).Gdy ktos wiezdza na nasze podwórko to nie wie gdzie znajduja sie miejsca wyznaczone bo takich informacji nie ma(zaden znak drogowy mnie o tym nie informuje,ani pionowy,ani pozomy).Mam pytanko-czy straz miejska ma podstawy do karania auto zaparkowanych na tym terenie,czy napisy namalowane farba-DRODA POZAROWA sa zgodnie z prawem i czy w tym przypadku administracja powinna oznaczyc miejsca parkowania tak aby kierowca wiezdzający wiedział które to sa te miejsca.Dziekuje za info > >

2004.11.11 22:19:30

Odpowiedzi w temacie: straz miejska-wezwanie (1)

przede wszystkim w sukurs tej sytuacji przychodza przepisy ustawy o ruchu drogowym. owszem nie ma takiego znaku poziomego droga pozarowa, a jak wiemy na drogach niepublicznych (jaka jest teren spoldzielni) stosuje sie przepisy odpowiednie o drograch publicznych. jdnakze jest zapis kodeksu dorgowego o tym, ze nie wolno parkowac pojazdu w sposob utrudniajacy wjazd/ wyjazd z posesji, droge innemu poprawnie zaparkowanemu pojazdowi itd. jesli wiec Twoje parkowanie uniemozliwilo swobodny dostep do posesji (budynku, terenu, wejscia/wjazdu) to faktycznie nalezy Ci sie manadat. natomiast jesli parkowales poza miejscami parkingowymi, ktorych de facto nie ma to popros urzednikow o wpisnie podstawy prawnej (akt i numer paragrafu) na ktorej sie opieraja. pozdrawiam mike

2004.11.16 11:11:57

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika