Forum prawne

Świadek - art 286 par 1 KK

Witam. Otóż dostałem dziś zawiadomienie na komendę w charakterze świadka. Popełnienie przestępstwa art 286 par 1 KK. Przeczytałem, że tyczy się to ogólnie kwestii pieniądza i korzyści z nim związanych. Mimo, że nie do końca wiem o co w tej sprawie może chodzić to i tak chodzę mocno poddenerwowany. Próbowałem się dodzwonić, niestety nieskutecznie do prowadzącej sprawę.

Mam gonitwę myśli i wiem, że mój obecny status świadka nie znaczy że nie zostanę jednak oskarżonym/podejrzanym. Mimo wszystko nie wiem za co bo nigdy nie spotkała mnie taka sytuacja. Podejrzenia mam tylko do dwóch sytuacji. Jedna - mam kredyt jako bardzo młoda osoba, ale niedawno odbyła się pierwsza rata, którą spłaciłem i nic nie kieruje się w stronę zaprzestania spłaty. Druga sytuacja to mój znajomy, który jakieś 1.5 roku temu nabrał pożyczek. Prawie rok temu został zatrzymany przez policję i ma teraz dług plus prace społeczne. Jeśli to by było przez to to raczej dostałbym takie pismo dużo wcześniej, a inna sprawa że nie wiem skąd by mieli moje dane dlatego tym bardziej stresuje się, że może to dotyczyć czegoś o czym nawet nie mam pojęcia.

Dziękuję z góry za odpowiedź.

2018.4.18 20:24:22

Odpowiedzi w temacie: Świadek - art 286 par 1 KK (4)

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika