Forum prawne

Udaremnione przywłaszczenie mienia 284 / 1

Witam,

1.Otrzymałem wezwanie od prokuratury rejonowej na przesłuchanie ws. próby przywłaszczenia środków jednego z klientów firmy, w której pracowałem. Chodzi o kwotę 1500zł. Zostałem złapany na gorącym uczynku (były pracodawca posiada zapis wideo i logi z systemu).

Jaka kara mi grozi w przypadku kiedy nie doszło do przywłaszczenia tych środków? Czy jest sens zajmowania jakiejkolwiek linii obrony czy też dobrowolnie poddać się karze? Nie byłem nigdy karany.

2.Otrzymałem wezwanie na termin, w którym nie będę mógł się stawić, ponieważ zostałem poddany poważnej operacji kręgosłupa i nie mogę się poruszać. Czy i w jaki sposób mogę się zwrócić z prośbą o wyznaczenie nowego terminu?

Z góry dziękuję za porady.

Pozdrawiam

S

2012.8.17 18:38:36

Odpowiedzi w temacie: Udaremnione przywłaszczenie mienia 284 / 1 (1)

Witam,

Zgodnie z treścią art. 284 par. 1 kk przestępstwo zawite w tym art. zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 3. Na wymiar kary mają wpływ nie tylko okoliczności popełnienia przestępstwa ale również postawa sprawcy, jego wcześniejsza karalność itp. Sam fakt udaremnienia popełnienia przestępstwa nie świadczy specjalnie na Pana korzyść jeżeli zostanie wykazane w postępowaniu, że udaremnił to Pana szef ujmując Pana na gorącym uczynku popełnienia czynu a dowody są chyba jednoznaczne. Musiałby Pan wykazać, że nie miał Pan zamiaru ich przywłaszczyć wówczas mielibyśmy do czynienia z usiłowaniem. Proszę przygotować sie do tego przesłuchania. Może Pan na nie pójść również w obecności adwokata. Bardzo wiele zależy od tego jakie zeznania Pan złoży dla ewentualnego późniejszego postępowania.
W razie dodatkowych pytań prosze o kontakt tel.

Kancelaria Adwokacka
adw. Piotr Meller
502-199-050, 504-260-672

2012.8.21 12:51:47

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika