Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

wezwanie do sądu jako "świadek"

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
  • witam, mam jedno pytanie odnośnie wezwania do sądu, które dziś dostałem. Dostalem je i pisze, że jestem wzywany w charakterze świadka w dniu x.x.x w sprawie x.x i inni. Nie mam jednak pewności czy uznali mnie za świadka czy oskarżonego i chciałbym zapytać ponieważ słyszałem kiedyś, że czasami przy wezw. do sądu pisze, że w charakterze świadka a jest się oskarżonym. Czy jest taka możliwość, że będę miał postawione zarzuty(???) ps. na odwrocie były prawa i obowiązki świadka lub biegłego Z góry dziękuje za pomoc. pozdrawiam, Michał

    Odpowiedz Cytuj
  • Reklama

Najnowsze tematy

Porady prawne e-prawnik.pl:


  • Świadem małoletni

    Czy można wezwać na świadka dziecko do 10 lat którego rodzice prawdopodobnie nie wyrażą zgody na to?

  • Zwrot kosztów podróży świadka

    Mieszkam w Gdyni a dostałam wezwanie do Sądu we Włoszczowej w charakterze świadka w sprawie, której nie znam. Gdzie mam dochodzić pieniędzy na ewentualną podróż?

  • Uprawnienia świadka

    Jakie są prawa świadka w procesie cywilnym? Rozumiem, że świadek nie jest stroną w sporze i nie może składać np. wniosku o oddalenie powództwa.

  • Brak wezwania dla świadka

    Dzisiaj odbyła się rozprawa, na którą miał przybyć świadek poszkodowanego, ale sąd go nie powiadomił o przybyciu na sprawę. Sam poszkodowany musiał po niego jechać. Jak się ma do tego sąd i co z tym faktem zrobić? Nadmieniam, że na wokandzie było wpisane nazwisko świadka.

  • Wezwanie świadka

    Na podstawie którego artykułu kodeksu postępowania karnego bądź w innym możliwym trybie osoba, która chce wnieść istotne dowody dla sprawy w postaci zeznania, toczącej się przed sądem sprawie może wystąpić o wezwanie jej na świadka.

Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane