Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

Wydanie wyroku zgodnie z art 335 par 1 kpk

• AUTOR
    WIADOMOŚĆ
  • Witam,

jestem pokrzywdzonym w pewnej sprawie. Niedawno dostałem Zawiadomienie że odbędzie się "posiedzenie w przedmiocie wydania wyroku w art. 335 par 1 kpk." Do zawiadomienia została dołączona strona A5 na której jest:
    "na zasadzie art 335 par 1 kpk wnoszę o wydanie wobec oskarżonego wyroku skazującego bez przeprowadzenie rozprawy i wymierzenie mu uzgodnionej z nim kary za czyn I z art 226 par 1 kk - 2 mies pozbawienia wolnosci, za czyn II z art. 224 par 2 kk w zw. z art 157 par 2 kk - 6 miesiecy, za czyn III z art 190 par 1 kk - 3 miesiace, za czyn IV z art 263 par 2 kk - 10 miesiecy i wymierzenia mu kary łącznej 1 roku i 6 miesięcy z warunkowym zawieszeniem na okres 2 lat tytulem próby, grzywny w wysokosci 70 stawek dziennych kazda o wysokości 20zl, oraz przepadek dowodu rzeczowego, albowiem okolicznosci popelnienia przestepstwa nie budza watpliwosci a postawa oskarzonego wskazuje ze cele postepowania beda osiagniete."

Mam parę pytań, byłbym bardzo wdzięczyny za wszelką pomoc:
    1. Suma kar wynosi 1 rok i 9 miesiecy a zapisane jest 1 rok i 6 miesięcy więc błąd. - co z tym zrobić ?
    2. "przepadek dowodu rzeczowego" - co to oznacza ?
    3. Czytałem że art 335 par 1 kpk nie stosuje się do niektórych przepisów (i między innymi są one w tym wyroku..). Czy może mi to ktoś wytłumaczyć ?
    4. Co może zrobić "oskarżyciel posiłkowy" - bo mam prawo, żeby takim zostać.

Sprawa jest bardzo trudna bo jest to sprawa rodzinna.. Jeśli ktoś mógłby odpowiedzieć i pomóc w jakiś sposób to będę bardzo zobowiązany..

Odpowiedz Cytuj
  • Reklama

Najnowsze tematy

Porady prawne e-prawnik.pl:

Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane