Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

Wydanie wyroku zgodnie z art 335 par 1 kpk

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
 • Witam,

  jestem pokrzywdzonym w pewnej sprawie. Niedawno dostałem Zawiadomienie że odbędzie się "posiedzenie w przedmiocie wydania wyroku w art. 335 par 1 kpk." Do zawiadomienia została dołączona strona A5 na której jest:
  "na zasadzie art 335 par 1 kpk wnoszę o wydanie wobec oskarżonego wyroku skazującego bez przeprowadzenie rozprawy i wymierzenie mu uzgodnionej z nim kary za czyn I z art 226 par 1 kk - 2 mies pozbawienia wolnosci, za czyn II z art. 224 par 2 kk w zw. z art 157 par 2 kk - 6 miesiecy, za czyn III z art 190 par 1 kk - 3 miesiace, za czyn IV z art 263 par 2 kk - 10 miesiecy i wymierzenia mu kary łącznej 1 roku i 6 miesięcy z warunkowym zawieszeniem na okres 2 lat tytulem próby, grzywny w wysokosci 70 stawek dziennych kazda o wysokości 20zl, oraz przepadek dowodu rzeczowego, albowiem okolicznosci popelnienia przestepstwa nie budza watpliwosci a postawa oskarzonego wskazuje ze cele postepowania beda osiagniete."

  Mam parę pytań, byłbym bardzo wdzięczyny za wszelką pomoc:
  1. Suma kar wynosi 1 rok i 9 miesiecy a zapisane jest 1 rok i 6 miesięcy więc błąd. - co z tym zrobić ?
  2. "przepadek dowodu rzeczowego" - co to oznacza ?
  3. Czytałem że art 335 par 1 kpk nie stosuje się do niektórych przepisów (i między innymi są one w tym wyroku..). Czy może mi to ktoś wytłumaczyć ?
  4. Co może zrobić "oskarżyciel posiłkowy" - bo mam prawo, żeby takim zostać.

  Sprawa jest bardzo trudna bo jest to sprawa rodzinna.. Jeśli ktoś mógłby odpowiedzieć i pomóc w jakiś sposób to będę bardzo zobowiązany..

  Odpowiedz Cytuj
 • Reklama

Najnowsze tematy

Porady prawne e-prawnik.pl:


 • Wniosek o skazanie bez rozprawy za przywłaszczenie

  Dziś dostałem z prokuratury zawiadomienie, że jestem oskarżony w sprawie, w której w dniu dzisiejszym został przesłany do Sądu Rejonowego akt oskarżenia z art. 335 kpk o popełnienie przestępstwa z art. 284 § 1 kk. Co oznacza to zawiadomienie? Nawet nie wiem, o co jestem oskarżony, co oznaczają te punkty i paragrafy?

 • Dobrowolne poddanie się karze

  Czy można skorzystać z dobrowolnego poddania się karze w przypadku popełnienia przestępstwa prowadzenia pojazdu pod wpływem alkoholu?

 • Wniosek o skazanie bez rozprawy

  Czy możliwe jest wnioskowanie o skazanie bez rozprawy w przypadku popełnienia przestępstwa prowadzenia pojazdu pod wpływem alkoholu?

 • Wniosek o skazanie bez rozprawy

  Czy samo przyznanie się oskarżonego do winy umożliwia skorzystanie ze skazania bez rozprawy?

 • Wniosek o skazanie bez rozprawy

  Prokuratura Rejonowa zakończyła śledztwo skierowaniem aktu oskarżenia do Sądu Rejonowego z art. 286 kk. Do tego dołączyła oświadczenie, iż oskarżeni poddali się dobrowolnie karze (na podst. art. 335 kpk) 2 lat pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem jej wykonania na 5 lat i naprawienia szkody znacznej wartości także do 5 lat. Dłużnik, na którego mam prawomocny wyrok Sądu Gospodarczego z klauzulą wykonalności od 1,5 roku nie płaci i naprawienie szkody może być niemożliwe albo odwleczone w czasie. Kto ewentualnie będzie nadzorował spłacanie długu w czasie 5 lat? Czy mam prawo nie zgodzić się z ewentualną decyzją sądu jako jeden z wielu pokrzywdzonych? Czy odbędzie się rozprawa?

Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane