Forum prawne

Wydzial Karny wykonawczy 65&2 kkw

Witam.
Okolo rok temu zostaly mi przydzielone prace spoleczne, 200 godzin ograniczenia wolnosc. Nie wykonywalem tej pracy po czym zostala mi zmieniona placowka ich wykonywania gdzies w grudniu. Od tego czasu dalej ich nie wykonuje. Przyszlo mi teraz wezwanie na posiedzenie w sprawie z artykułu 65&2 kkw
(Art. 65. § 1. Jeżeli skazany uchyla się od odbywania kary ograniczenia wolności, sąd zamienia ją na zastępczą karę grzywny, przyjmując jeden dzień kary ograniczenia wolności za równoważny jednej stawce dziennej; sąd określa w takim wypadku wysokość jednej stawki dziennej - kierując się wskazaniami zawartymi w art. 33 § 3 Kodeksu karnego. Uchylaniem się może być również uporczywe naruszanie ciążących na nim obowiązków.
§ 2. Jeżeli orzeczenie zastępczej kary grzywny byłoby niecelowe z uwagi na brak możliwości jej uiszczenia lub ściągnięcia w drodze egzekucji, sąd określa zastępczą karę pozbawienia wolności przyjmując, że jeden dzień )


I moje pytanie jest nastepujace. Nigdzie nie pracuje ale jestem w stanie ratalnie splacac nalezna grzywne wynikajaca z ewentualnej zamiany kary, lecz nie potrafie tego udokumentowac. Jakie sa szanse, ze sad uwzgledni taka opcje ? Druga sprawa, do posiedzenia zostal mi prawie miesiac, jezeli zaczalbym teraz odrabiac te godziny, troche juz mialbym zaliczone, czy byloby to podstawa od uchylenia zamiany tejze kary i kontynuowania przeze mnie odrobek ?

2011.5.9 13:2:30

Odpowiedzi w temacie: Wydzial Karny wykonawczy 65&2 kkw (1)

Jest tu ktos kto mi pomoze

2017.4.28 0:53:50

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika