Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

Wyprowadzanie na smyczy psa

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
 • -
  Wysłany: 2002-01-11 00:00:00

  Mieszkam w pięciorodzinnym domuku. Tworzymy małą wspólnotę. W naszym posiadaniu jest teren wokół domu (m.in. ogród). Jedna z sąsiadek złożyła doniesienie na policję, że mój piesek (mały kundel) wyprowadzany jest na dwór bez smyczy. Jednak zawsze ma on kaganiec. Dostałam wezwanie na komisariat jako sprawca wykroczenia. Czy ktoś może mi powiedzieć, jak mam bronić się w takiej sytuacji?

  (ada)

  Odpowiedz Cytuj
 • interbaron
  Wysłany: 2008-02-09 21:18:56

  Polecam Wojciecha Kotowskiego Kodeks Wykroczeń ( komentarz ) art 77 ( niepanowanie nad zwierzętami polecam się na przyszłość interbaron@wp.pl
  Odpowiedz Cytuj
 • Reklama

 • WielkiMufta
  Wysłany: 2002-01-12 18:07:29

  prosze Pani . W gminie w której Pani mieszka na pewno obiwauzje przepis lokalny który precyzuje obowiąkzi jakie posiadacz ps amusi spełniac aby móc psa ,,chodować" To sa min te zwiaznae z zapewnieniem bezpieczeństw ainnym uczestnikom tego ogrodu etc. A kto zapewni ninnym ze Pani Piesek njie ma wscieklizny?? dziabnie i co?? Bedzie sie pani tłumaczyłas?? Wtedy bedzie za pozno. Natomiast tak naprawde powaznie to nie ma Pani zadnej mozliwosci sie bronic bo prawo jets po stronie tamtej ososby. Inna sparawa ze szkodliwosc społeczna tego wykroczenia jest tak nikoma ze POlicja moze odstapic od skierowania jako oskarzyciel tej sprawy do sadu Grodzkiego ( dawne kolegia) tazke prosze próbowac udowqdniac i mówic bardzo szcerzezze to sie wiece nie powtórzy ( mówie całkiem pwaznie !!) i nie powinno byc problemów chyba ze ma Pani [pech ai trafia Pani na policmajstra ,,debila" który bedzie Pania scigal. Inna sparawa ze Straż Miejska innym razem moze Pania ukaraca manbadatem i mpoim ososbsitym zdaniem całkiem slusznie Nie kazdy chce abu go obszczekiwał jakis kundelek pozdrawaoiam siterra@wp.pl PS jak ma pani jakiekolwiek poytania prosze zajrzec na strone www.cia.wsap.bialystok.pl
  Odpowiedz Cytuj

Porady prawne e-prawnik.pl:


 • Zagryzienie zwierzęcia przez inne zwierze

  Kilka dni temu moja mama na spacerze z psem w lesie napotkała innego psa. Moj pies był prowadzony na smyczy, natomiast ten napotkany nie. Właściciel tamtego psa wyłonił się zza górki ok. 200 metrow za psem. Moj pies jest agresywny w stosunku do innych psow dlatego chodzi na szkolenie. Moja mama widząc, że tamten pies biegnie w naszą stronę zaapelowała do tamtego pana by zabrał psa. Nic takiego się nie stało. Psy skoczły na siebie i tamten pies został pogryziony. Za kilka chwil podbiegł własciciel tamtego psa i go zabrał. Odszedł razem z psem. Po kilku godzinach zadzwonił do domu i krzycząc na moją 12 letnią siostrę kazał jej otworzyć czego ona nie zrobiła. Wrocił później i powiedział ze jego pies zdechł. Dzisiaj oswiadczył, że złożył sprawę do sądu. Czy moja mama jest naprawdę winna całemu zajściu?

 • Puszczenie psów po lesie luzem

  Często spaceruję z psami po lesie. Nie jest to rezerwat, ani park narodowy, po prostu kawałek leśnego terenu, pomiędzy ogródkami działkowymi, a osiedlem domów jednorodzinnych (w granicach administracyjnych miasta). Zwrócono mi uwagę (jakiś spacerowicz), że psy nie powinny biegać luzem, bo daje to podstawę do ich zastrzelenia. Czy istnieją regulacje pozwalające strzelać w lesie do wałęsających się psów (a chartów w szczególności, gdyż charty są specjalnie nie lubiane przez np. myśliwych)?

 • Pies bez kagańca

  W przypadku, gdy w rejonie brak Straży Miejskiej, kto ma prawo ukarać właściciela, którego pies biega bez kagańca i bez smyczy wbrew wszelkim zasadom i uchwale Gminnej ? Policja czy Burmistrz ?

 • Szkoda wyrządzona przez właściciela psa

  Jak osoba poszkodowana, tzn. pogryziona przez psa, który nota bene wybił szyby mieszkania, a osoba wzięła serię zastrzyków p/wściekliżnie - może odzyskać choć podstawowe koszty dojazdów na leczenie i pracy szklarza od właściciela psa, który ma prawdopodobnie niską emeryturę.

 • Uciążliwe zachowanie się psa sąsiada

  Mam sąsiada który bezpośrednio przy płocie trzyma psa na łańcuchu, pies bardzo szczeka i załatwia swoje potrzeby bezpośrednio przy płocie. Jest to duży pies a od strony mojej działki w odległości ok. 4 metrów mam taras i obecność psa (dużego) stanowi dużą uciążliwość. Czy można zmusić sąsiada aby dalej uwiązał psa?

Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane