Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

Wzór wniosku o zatarcie skazania

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
 • Witam, Bardzo prosze o wzor wniosku o zatarcie skazania, lub chociaz wskazowki co powinien taki wniosek zawierac.

  Odpowiedz Cytuj
 • Imię i nazwisko Data Adres zamieszkania Oznaczenie Sądu, który skazał nas na karę, o zatarcie której wnosimy Wniosek o zatarcie skazania W imieniu własnym, na zasadzie art. 107 kk i art. 37 kkw wnoszę o zatarcie skazania, które nastąpiło wyrokiem Sądu… (oznaczenie) z dnia… (data wyroku), sygn. akt… (podać sygnaturę). Uzasadnienie Wyrokiem Sądu… (oznaczenie) z dnia… (data wyroku), sygn. akt… (podać sygnaturę) zostałem skazany na karę grzywny w wysokości.. (podać liczbę stawek i wysokość jednej stawki) za czyn z art. (podać artykuł z kodeksu karnego - określony w wyroku). Grzywnę tą uiściłem w całości w dniu… (podać kiedy, jeśli rozłożono na raty to również). Tak więc od daty wykonania kary grzywny minęły ponad 3 lata. W okresie tym przestrzegałem zasad porządku prawnego, nie byłem karany a orzeczona kara spełniła swe funkcje wychowawcze. W związku z tym, iż spełnione zostały przesłanki materialne do ubiegania się przeze mnie o wcześniejsze zatarcie skazania wnoszę jak na wstępie. Podpis własnoręczny
  Odpowiedz Cytuj
 • Reklama

Najnowsze tematy

Porady prawne e-prawnik.pl:


 • Postępowanie o zatarcie skazania

  Do jakiego organu należy orzekanie w sprawie zatarcia skazania?

 • Zatarcie skazania na karę grzywny

  W jakim terminie następuje zatarcie na karę grzywny?

 • Zatarcie skazania

  W 1999 roku zostałem ukarany karą ograniczenia wolności w wymiarze czterech miesięcy. W chwili obecnej staram się o przyjęcie do pracy, gdzie wymagana jest niekaralność. W związku z tym chciałbym się dowiedzieć po jakim czasie od wydania wyroku i czy w ogóle mogę starać się o zatarcie kary. Do jakiej instytucji mam się zwrócić z wnioskiem o zatarcie kary, jakie ewentualnie mam przedłożyć dokumenty i w ogóle jak taki wniosek ma wyglądać?

 • Zatarcie skazania po okresie próby

  Pana X skazano na 2 lata pozbawienia wolności w zawieszeniu na 3 lata oraz karę grzywny. Po jakim czasie nastąpi zatarcie skazania? Po trzy i pół roku czy po pięciu latach?

 • Zatarcie skazania

  Po jakim czasie następuje zatarcie skazania?

Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane