Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

Zaświadczenie o niekaralności

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
 • -
  Wysłany: 2003-05-01 00:00:00

  Witam mam pytanie...czy otrzymam zaświadczenie o niekralności jeżeli uchylam sie od płacenia alimentów. Chciałbym zacząć pracować, ale zakład pracy do którego złozyłem aplikację, oraz pomyślnie przeszedłem etapy rekrutacji żada ode mnie takiego zaświadczenia :((( Proszę o pewne info. Pozdrawiam i czekam na odpowiedz

  (mietek2)

  Odpowiedz Cytuj
 • mikawi
  Wysłany: 2003-05-05 15:16:39

  jeśłi uchylasz się od placenia alimentów i miałeś sprawę z tego tytułu z art 209 k.k i zapadł wyrok, to będziesz miał taka notę w zaświadczeniu o niekaralności. Jeśli nie zostało wszczete wobec ciebie postępowanie sądowe to nie.
  Odpowiedz Cytuj
 • Reklama

 • abc
  Wysłany: 2004-08-04 14:34:02

  Jezeli zakupiłem komórkę. Okazało się że był kradziona. Dobrowolnie (na wniosek prokurator) poddałem się każe - grzywna 500 zł Czy dostane zaświadczenie o niekaralności.
  Odpowiedz Cytuj
 • rosomak
  Wysłany: 2004-08-23 15:06:53

  huja tam dostaniesz
  Odpowiedz Cytuj
 • cvbvbnnm
  Wysłany: 2005-03-31 18:31:18

  Idioto jezeli nuie placisz alimentow nikt cie nie zatrudni!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1
  Odpowiedz Cytuj
 • cvgg
  Wysłany: 2005-03-31 18:32:27

  kreeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeetyn
  Odpowiedz Cytuj
 • QUE?
  Wysłany: 2005-06-29 18:51:39

  ale jeśli nikt go nie zatrudni to z czego ma zapłacić alimenty ????????
  Odpowiedz Cytuj
 • cosmic
  Wysłany: 2005-10-17 15:00:41

  a jesli 8 lat temu skroilem w sklepie cos za 40 zł i sklep zalozyl mi sprawe(odgarnialem snieg 2 dni ;)), zaplacilem mandat za jazde bez biletu lub bylem na izbie to znaczy ze bedzie to ujete w zaswiadczeniu mimo ze bylo to bardzo dawno?
  Odpowiedz Cytuj
 • magican
  Wysłany: 2007-03-11 16:55:31

  a co, jeżeli pracodawca żąda ode mnie takiego zaświadczenia (którego koszt 50 zł mam ponieść ja) mimo iż złożyłam mu piswmne oświadczenie, że nigdy nie byłam za nic karana?czy pracodawca nie ma obowiązku mi zwrócić kosztów?
  Odpowiedz Cytuj
 • Airin
  Wysłany: 2007-04-22 18:51:51

  Moim zdaniem nie dostaniesz (-> występek). Choć nie wiem, ile minęło czasu od dobrowolnego poddania się karze.
  Odpowiedz Cytuj
 • Witam, ponad 2 lata temu byłem karany za jazdę rowerem pod wpływem alkoholu. Teraz potrzebuję zaświadczenia o niekaralności, jako że będę pracował na stanowisku doradcy finansowego. Czy mogę dostać zaświadczenie, że byłem karany tylko za to przestępstwo?
  Odpowiedz Cytuj
 • Witam, prowadzę działalność gospodarczą, która zajmuje się pośrednictwem finansowym. Chcę teraz nawiązać współpracę z bankami. 3 lata temu byłem skazany za groźby karalne. Czy bank może złożyć wniosek do KRK o wydanie zaświadczenia o mojej niekaralności?
  Odpowiedz Cytuj
 • Witam,zatrzymano mi prawo jazdy na rok za prowadzenie po alkoholu. Czy w związku z tym mogę starać się o przyjęcie do służby więziennej i czy mogę dostać zaświadc zenie o niekaralności?
  Odpowiedz Cytuj
 • Witam, gdzie i jak mogę zdobyć zaświadczenie o niekaralaności? Ile to będzie trwało? pozdrawiam
  Odpowiedz Cytuj
 • Trzeba udać się do sądu i w wydziale Krajowego Rejestru Karnego złożyć taki wniosek "Zapytanie o udzielenie informacji o osobie". Wniosek musi być opłacony- 50 zł w znakach opłaty skarbowej. Zaświadczenie takie dostaje się "od ręki" (licząc się oczywiście z mniejszą lub większą kolejką), ale jeżeli ktoś nie ma czasu i nie może odebrać danego dnia, zaświadczenie zostaje wysłane pocztą na adres wskazany we wniosku w ciągu 14 dni.

  Odpowiedz Cytuj
 • Nalezy udać się do miejscowego <!-- @page { size: 21cm 29.7cm; margin: 2cm } P { margin-bottom: 0.21cm } -->Punktu Informacyjny Krajowego Rejestru Karnego, które znajdują się przy sądach większych miast (wykaz Punktów dostępny na stronie Ministerstwa Sprawiedliwości http://bip.ms.gov.pl/krk/krk.php). Trzeba złożyć wniosek na formularzu dostępnym na miejscu (opłata 50 zł) i wydadzą Ci zaświadczenie od ręki (zależy od kolejki;))

  Odpowiedz Cytuj
 • Witam mam prośbę czy ktoś może mi udzielić informacji o zaświadczeniu o niekaralności, muszę takie zanieść do nowej pracy, mam pracować w księgowości, tylko sprawa wygląda tak ze jak miałem 19 lat to zatrzymano mnie za to że wracałem na rowerze pod wypiciu jednego piwa. czy w takim przypadku jeśli będę starał się o takie zaświadczenie będzie tam wymienione o tym że miałem kare za jazdę pod wypływem alkoholu. co mam teraz zrobić ??
  Odpowiedz Cytuj
 • Jeśli wyrok był  w zawieszeniu to po  pół  roku po okresie próbnym jest on zatyra.

  Odpowiedz Cytuj
 • Witam Potrzebuje do pracy zaświadczenia o niekaralności skąd je moge wziać i ile to kosztuje?Z góry dziekuję za pomoc
  Odpowiedz Cytuj
 • Witam, rok temu dostałem postanowienie z sądu okręgowego w Krakowie o nakazie zapłaty kary za jazdę bez biletu. Jest to wyrok prawomocny, ale kary jeszcze nie zapłaciłam. Czy mogę dostać zaświadczenie o niekaralności z Sądu Okręgowego w Tarnowie?
  Odpowiedz Cytuj
 • Witam Mam pytanuie czy za zaświadczenie o niekaralności się cos płaci jesli tak to ile?Za informacje z góry dziekuję
  Odpowiedz Cytuj
 • czy mogę pracować jako zawodowy kierowca mając wyrok w zawieszeniu za znecanie potrzebuję zaświadczenie o niekaralności i kiedyś tu czytałem jak sformułować podanie o to zaświadczenie aby móc pracować jako kierowca Proszę o podanie szczegułów Dziękuję i pozdrawiam
  Odpowiedz Cytuj

Najnowsze tematy

Porady prawne e-prawnik.pl:


 • Zatarcie kary za wykroczenie

  Zostałam kiedyś ukarana kolegium. Po ilu latach zostanie to usunięte z moich akt. Było to 6 lat temu czy mogę już otrzymać zaświadczenie o niekaralności?

 • Powierzenie mienia pracownikowi a niekaralność

  Czy zatrudniając pracownika na stanowisko wiążące się z odpowiedzialnością materialną za powierzone mu mienie mogę jako pracodawca, zażądać od niego zaświadczenia o niekaralności?

 • Sposób wykazania niekaralności

  W statucie stowarzyszenia zapisano, że członkami Komisji rewizyjnej nie mogą być osoby skazane prawomocnym wyrokiem sądu za przestępstwo umyślne. Czy osoby wybrane do komisji rewizyjnej muszą ubiegać się i przedstawić Stowarzyszeniu zaświadczenie o niekaralności?

 • Zaświadczenie o niekaralności

  W jaki sposób mogę zdobyć tzw. zaświadczenie o niekaralności (informację o niefigurowaniu w Krajowym Rejestrze Karnym). Do kogo i w jakiej formie (listownie, telefonicznie itp.) mogę skierować taki wniosek i co powinien on zawierać; jak dokonać opłaty 50 zł? Jak długo czeka się na takie zaświadczenie? Czy można je załatwić korespondencyjnie lub osobiście?

 • Zaświadczenie o niekaralności w stowarzyszeniu

  Stowarzyszenie zarejestrowane w KRS nie prowadzi działalności gospodarczej, celem statutowym stowarzyszenia jest ochrona interesów mieszkańców danego regionu. Jest to stowarzyszenie mieszkańców tego terenu. Czy osoby wchodzące w skład organów stowarzyszenia muszą ubiegać się o zaświadczenie o niekaralności?

Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane