Forum prawne

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Zaświadczenie o niekaralności przy uchylaniu się od płacenia alimentów?

Witam mam pytanie...czy otrzymam zaświadczenie o niekralności jeżeli uchylam sie od płacenia alimentów. Chciałbym zacząć pracować, ale zakład pracy do którego złozyłem aplikację, oraz pomyślnie przeszedłem etapy rekrutacji żada ode mnie takiego zaświadczenia :((( Proszę o pewne info. Pozdrawiam i czekam na odpowiedz
(mietek2)

2003.5.1 0:0:0

Odpowiedzi w temacie: Zaświadczenie o niekaralności przy uchylaniu się od płacenia alimentów? (20)

jeśłi uchylasz się od placenia alimentów i miałeś sprawę z tego tytułu z art 209 k.k i zapadł wyrok, to będziesz miał taka notę w zaświadczeniu o niekaralności. Jeśli nie zostało wszczete wobec ciebie postępowanie sądowe to nie.

2003.5.5 15:16:39

Jezeli zakupiłem komórkę.
Okazało się że był kradziona.
Dobrowolnie (na wniosek prokurator) poddałem się każe - grzywna 500 zł
Czy dostane zaświadczenie o niekaralności.

2004.8.4 14:34:2

Idioto jezeli nuie placisz alimentow nikt cie nie zatrudni!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1

2005.3.31 18:31:18

ale jeśli nikt go nie zatrudni to z czego ma zapłacić alimenty ????????

2005.6.29 18:51:39

a jesli 8 lat temu skroilem w sklepie cos za 40 zł i sklep zalozyl mi sprawe(odgarnialem snieg 2 dni ;)), zaplacilem mandat za jazde bez biletu lub bylem na izbie to znaczy ze bedzie to ujete w zaswiadczeniu mimo ze bylo to bardzo dawno?

2005.10.17 15:0:41

a co, jeżeli pracodawca żąda ode mnie takiego zaświadczenia (którego koszt 50 zł mam ponieść ja) mimo iż złożyłam mu piswmne oświadczenie, że nigdy nie byłam za nic karana?czy pracodawca nie ma obowiązku mi zwrócić kosztów?

2007.3.11 16:55:31

Moim zdaniem nie dostaniesz (-> występek). Choć nie wiem, ile minęło czasu od dobrowolnego poddania się karze.

2007.4.22 18:51:51

Witam, ponad 2 lata temu byłem karany za jazdę rowerem pod wpływem alkoholu. Teraz potrzebuję zaświadczenia o niekaralności, jako że będę pracował na stanowisku doradcy finansowego. Czy mogę dostać zaświadczenie, że byłem karany tylko za to przestępstwo?

2010.5.21 9:27:47

Witam, prowadzę działalność gospodarczą, która zajmuje się pośrednictwem finansowym. Chcę teraz nawiązać współpracę z bankami. 3 lata temu byłem skazany za groźby karalne. Czy bank może złożyć wniosek do KRK o wydanie zaświadczenia o mojej niekaralności?

2010.7.12 13:54:51

Witam,zatrzymano mi prawo jazdy na rok za prowadzenie po alkoholu. Czy w związku z tym mogę starać się o przyjęcie do służby więziennej i czy mogę dostać zaświadc zenie o niekaralności?

2010.7.12 15:43:48

Witam, gdzie i jak mogę zdobyć zaświadczenie o niekaralaności? Ile to będzie trwało?

pozdrawiam

2010.7.14 15:30:54

Trzeba udać się do sądu i w wydziale Krajowego Rejestru Karnego złożyć taki wniosek "Zapytanie o udzielenie informacji o osobie". Wniosek musi być opłacony- 50 zł w znakach opłaty skarbowej. Zaświadczenie takie dostaje się "od ręki" (licząc się oczywiście z mniejszą lub większą kolejką), ale jeżeli ktoś nie ma czasu i nie może odebrać danego dnia, zaświadczenie zostaje wysłane pocztą na adres wskazany we wniosku w ciągu 14 dni.

2010.7.14 15:50:49

Jak uzyskać zaświadczenie o niekaralności?? Sprawdź nasza poradę.

2010.7.18 12:57:23

Witam mam prośbę czy ktoś może mi udzielić informacji o zaświadczeniu o niekaralności, muszę takie zanieść do nowej pracy, mam pracować w księgowości, tylko sprawa wygląda tak ze jak miałem 19 lat to zatrzymano mnie za to że wracałem na rowerze pod wypiciu jednego piwa. czy w takim przypadku jeśli będę starał się o takie zaświadczenie będzie tam wymienione o tym że miałem kare za jazdę pod wypływem alkoholu. co mam teraz zrobić ??

2010.9.24 18:29:8

Jeśli wyrok był  w zawieszeniu to po  pół  roku po okresie próbnym jest on zatyra.

2010.9.29 10:43:36

Witam
Potrzebuje do pracy zaświadczenia o niekaralności skąd je moge wziać i ile to kosztuje?Z góry dziekuję za pomoc

2011.1.17 14:13:14

Witam, rok temu dostałem postanowienie z sądu okręgowego w Krakowie o nakazie zapłaty kary za jazdę bez biletu. Jest to wyrok prawomocny, ale kary jeszcze nie zapłaciłam. Czy mogę dostać zaświadczenie o niekaralności z Sądu Okręgowego w Tarnowie?

2011.2.15 14:38:54

Witam
Mam pytanuie czy za zaświadczenie o niekaralności się cos płaci jesli tak to ile?Za informacje z góry dziekuję

2011.3.7 14:51:54

czy mogę pracować jako zawodowy kierowca mając wyrok w zawieszeniu za znecanie
potrzebuję zaświadczenie o niekaralności i kiedyś tu czytałem jak sformułować podanie o to zaświadczenie aby móc pracować jako kierowca
Proszę o podanie szczegułów
Dziękuję i pozdrawiam

2011.10.2 16:40:51

Witam potrzebuje porady . Mianowicie adwokat zlozyl pismo apelacyjne w sprawie dosc skąplikowanej z dawnego paragrafu 210 mam pytanie bo wyrok jeszcze nie zapadl czy dostane zaswiadczenie o nie karalnosci?

2016.11.19 12:29:8

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika