Forum prawne

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Czy mam prawo żądać rachunków jako najemca lokalu?

Witam,
Jestem pierwszy raz na Waszym forum, więc z góry bardzo proszę o wyrozumiałość i ewentualne przeniesienie tematu.
Potrzebuję pomocy w zakresie prawa. Mianowicie wynajmowałem mieszkanie przez 10 miesięcy. Co miesiąc opłacałem czynsz w wysokości 450 zł i 200 zł tzw nadpłaty za media. Czyli łącznie każdego miesiąca na konto właściciela wpływało 650 zł. W umowie jest napisane, że po zakończeniu umowy właściciel jest zobowiązany to zwrotu różnicy z tych 200 zł w przypadku nie wykorzystania gazu, wody i prądu na taką kwotę. Ja jako najemca lokalu na koniec każdego miesiąca wysyłałem właścicielowi stany liczników, które również sam notowałem dla siebie w celu śledzenia mojego zużycia. Okazuje się, że po 10 miesiącach zwrot jaki otrzymałem to 160 zł...Po moim wyliczeniu powinien on być około 3 razy wyższy. Kiedy poprosiłem właściciela o przesłanie faktur za zużycie drogą mailową, ten stwierdził, że nie ma takiego obowiązku. Przez pryzmat całego okresu najmu i wszelkich kontaktów z właścicielem jestem w stanie podejrzewać oszustwo. Kieruję pytanie zatem do Was Drodzy Forumowicze. Czy właściciel ma obowiązek okazać się fakturami za zużycie na moją prośbę? Pozdrawiam i proszę o pomoc!

2017.10.12 21:6:2

Odpowiedzi w temacie: Czy mam prawo żądać rachunków jako najemca lokalu? (2)

Wlasciciel mieszkania nie ma obowiązku pokazywania rachunków . Jesli własciciel opłaca media i czynsz a w umowie jest podana kwota ogólna np 1000 zlotych opłaty za mieszkanie i 1500 zl za wynajem to lokator ma prawo do wglądu do rachunków jeśli właściciel żąda dopłaty za media powyżej tej ustalonej wcześnj kwoty 1000zlotych.

2017.10.12 22:37:29

Czyli mam rozumieć, że nawet jeśli podbija koszty za zużycie nawet o 100% i podejrzewam to, to nie mam żadnych praw tutaj dochodzić się o zwrot?

2017.10.12 22:58:30

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika