Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

Czy matka ma prawo

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
  • Witam serdecznie. Mam małe pytanie. Mam dziecko prawie 4 lata jestem zameldowana w mieszkaniu ponad 10 lat. Jestem osobą pełnoletnia, ucząca się, dodatkowo też pracuję. Moja mama często mówi że nie mam prawa do mieszkania i może mnie z niego od tak po prostu wyrzucić... dużo pije i mam na to świadka nie jednego. Czy to jest możliwe? Często mi grozi zwłaszcza pod wpływem alkoholu że może mnie wyrzucić w każdej chwili i ja nic nie mogę zrobić w tym wypadku nawet zadzwonić na policję bo nic nie są w stanie jej zrobić. Proszę o szczerą i jasna odpowiedź na ten temat .. w tej chwili już nie ma do kogo się poradzić. Jest mi ciężko bo nie dość że dostaję moje alimenty (o kwocie 500 zl) to dokładam się drugie tyle za mieszkanie. Po reszta dokładam się do wyżywienia to jasne. Tak myślałam żeby po prostu zbierać paragony mając na to dowód, bo często zwłaszcza prędkość znajomymi potrafi mi powiedzieć że nie daje jej ani grosza i robi ze mnie czarna owce co dla mnie jest bardzo przykre.. co mam zrobić w takiej sytuacji, jak mam z tego wybrnąć.. nie jestem w stanie wynająć mieszkania,niestety za mało zarabiam będąc też samotna matka :( nie mam już siły ta kobieta dzień w dzień mi psuje głowie... pomocy ....

    Odpowiedz Cytuj
  • Wydaje mi sie że jeśli jesteś zameldowana w mieszkaniu i faktycznie w nim mieszkasz to nikt cię nie moze z niego wymeldować tylko ty sama. Mama cie straszy ale tak naprawdę pewnie nie podjełaby zadnych kroków w tym kierunku. Ale pomijające kwestie prawne na twoim miejscu zrobiłbym wszystko żeby sie jednak od matki wyprowadzic, może jakiś lokal socjalny czy coś, dla twojego zdrowia psychicznego byłoby lepiej gdybyście nie meiszkały razem.
  • Reklama

 

Dodaj post na forum:

Porady prawne e-prawnik.pl:


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane