Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

Czy wystarczy zgoda mieszkańców na korzystanie ze świetlika w budynku komunalnym?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
  • Wynajmuje od urzędu miasta mieszkanie na ostatnim piętrze, nad którym znajduje się świetlik-antresola, która jest osobną częścią klatki schodowej. Można się na nią dostać poprzez wmurowane w ścianę na klatce metalowe pręty-stopnie. Jest to fantastycznie oświetlona przestrzeń a moje mieszkanie jest jasne tylko w godzinach porannych.

    tu foto https://www.fotosik.pl/zdjecie/2bbe5a360f7eaf3c

    Hobbistycznie zajmuje się malarstwem i chętnie postawiłabym tam sztalugę i tam sobie malowała w wolnym czasie. Moim sąsiadom to by nie przeszkadzało, wręcz im się ten pomysł spodobał. Czytałam, że świetlik nie może stanowić drogi przeciwpożarowej, nie jest też częścią drogi ewakuacyjnej. Ta przestrzeń jest przydatna tylko dla osób, które chcą dostać się na dach, a ja bym im tej drogi nie zastawiła.

    Obawiam się prosić o oficjalną zgodę Urzędu Miasta w związku z tymi niebezpiecznymi "schodkami", być może mogą obawiać się odpowiedzialności, gdyby coś mi się stało. A jak będę miała zakaz, to mam już "pozamiatane".
    Z drugiej strony mam obawę, czy jako lokatorowi a nie służbie technicznej wolno mi tam wejść?


    Odpowiedz Cytuj
  • Reklama

 

Dodaj post na forum:

Porady prawne e-prawnik.pl:


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane