Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

czynsz regulowany,prosze o pomoc

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
 • Witam!Mam taka sytuacje.Zakupilam pol kamienicy i jest to podzielone na dwa mieszkania.W jednym z nich zamieszkuja lokatorzy,ktorzy sa juz tam od 40 lat i byli gdy nieruchomosc zostala wykupiona na wlasnosc.Placa niewielki czynsz i z tego co mi sie udalo dowiedziec to chyba jest to czynsz regulowany.Chcialabym im podniesc czynsz,ale nie wiem ile moge.Jesli ktos wie ile wynosi czynsz regulowany we Wrocławiu to prosze o pomoc.Wiem tyle,ze to 3% wartosci odtworzeniowej,ale skad ja wziac?Poza tym czy moge jakos wypowiedziec tym lokatorom najem jesli sa tam zameldowani?Bardzo prosze o pomoc,bo z niemie to mam tylko same problemy.A pieniedzy to wiecej wydaje niz dostaje na utrzymanie od nich.Dziekuje z gory za rady

  Odpowiedz Cytuj
 • zdesperowana
  Wysłany: 2007-02-24 21:36:17

  Mam ten sam problem.Podniosłam czynsz na maxa i wypowiedziałam umowę.Ale lokatorka/jej synuś posiada własny duży dom/nie zamierza opuścić mojego mieszkania,bo" jej się należy".Zostaje tylko czekać,kiedy minie 3 lata od wypowiedzenia umowy i "stara wiedźma" będzie musiała wynieść się.Takie mamy piękne prawo,że włściciel nie ma nic do powiedzenia,nawet nie może czynszu podnieść
  Odpowiedz Cytuj
 • Reklama

Najnowsze tematy

Porady prawne e-prawnik.pl:


 • Czynsz regulowany w domach osób fizycznych

  Kiedy obowiązuje czynsz regulowany w domach stanowiących własność osób fizycznych? Do kiedy obowiązuje w tym wypadku czynsz regulowany?

 • Ustalenie wysokości czynszu za lokal mieszkalny

  W zrzeszeniu właścicieli nieruchomości od radcy prawnego otrzymałem odpowiedź, że czynsz najmu nie może przekroczyć 3% rocznie wartości odtworzeniowej lokalu ustalonej na podstawie publikowanej przez wojewodę ceny 1m kw pow. mieszkalnej na danym obszarze. Zaznaczono ze dotyczy to okresu do końca 2004r. i lokatorów zajmujących lokal na podstawie administracyjnej decyzji o przydziale lokalu. Na waszych stronach w odpowiedziach są informacje ze czynsz najmu każdemu można ustalić bez powyższego ograniczenia.

 • Ustalenie wysokości czynszu regulowanego

  W jaki sposób ustala się wysokość czynszu regulowanego?

 • Regulowanie czynszu w TBS

  Czy po uwolnieniu czynszów (kiedy to nastąpi?) TBS-y będą mogły dyktować dowolne ceny czynszów za mieszkania czynszowe?

 • Ustalanie czynszu w lokalu z przydziału

  Problem dotyczy domu wielomieszkaniowego, będącego od 1945 r. do lat 90. pod tzw. szczególnym trybem najmu (kwaterunkiem). Jest on własnością osoby fizycznej nie prowadzącej działalności gospodarczej. Jeden z lokali jest zajęty na mocy wyroku sądowego o wstąpieniu w najem syna po śmierci matki, która lokal otrzymała w 1975 r. od urzędu miejskiego na podstawie decyzji administracyjnej o przydziale lokalu. Czy właściciel lokalu ma jakieś ograniczenia w ustalaniu czynszu najmu dla tego lokatora?

Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane