Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

jak wymeldować żonę, która żyje z innym

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
 • Witam, jestem żonaty od 13 lat. Od kilku lat jednak z żoną nie żyjemy jak małżeństwo, żona mieszka gdzie indziej z innym partnerem, nie mam z nią kontaktu. Zastanawiam się, czy mógłbym ją wymeldować z mieszkania bez jej zgody i bez jej obecności?

  Odpowiedz Cytuj
 • tutaj o wymeldowaniu administracyjnym: http://e-prawnik.pl/biznes/prawo-spolek/spolka-jawna/odpowiedzi/wymeldowanie-lokatora-2.html http://e-prawnik.pl/domowy/prawo-administracyjne-1/zameldowanie-wymeldowanie/odpowiedzi/obowiazek-wymeldowania.html http://e-prawnik.pl/domowy/prawo-administracyjne-1/zameldowanie-wymeldowanie/opinie-prawne/jak-zainicjowac-wymeldowanie-z-urzedu-opinia-prawna.html
  Odpowiedz Cytuj
 • Reklama

Najnowsze tematy

Porady prawne e-prawnik.pl:


 • Wymeldowanie współmażonka

  Ja i moja małżonka mieszkamy w mieszkaniu moich rodziców (spółdzielcze). Jakie możliwości posiada główny najemca czyli moja mama ,aby wymeldować moją żonę ,która jest zameldowana \"na stałe\"?

 • Wymeldowanie z dotychczasowego miejsca pobytu

  Czy wyjeżdżając na dłuższy okres za granicę powinienem wymeldować się z dotychczasowego miejsca pobytu?

 • Odpowiedź na pozew rozwodowy

  Mój chłopak się rozwodzi. Był to pomysł jego żony, więc postanowili zrobić to bez orzekania o winie. Mój chłopak napisał pozew, w nim ilość alimentów - 350zł (ponieważ mają 7 letnią córeczkę), na które żona się zgodziła. Jednak gdy parę dni temu przyszła z sądu data pierwszej sprawy (rozprawa jest 14 grudnia 2007) wraz z nią mój chłopak otrzymał list, który żona napisała do sądu. Było w nim, że jest biedna i chce 700zł alimentów, że mąż jest za granicą (nie napisała jednak, że sama przebywała rok w Irlandii), że żyje z inną kobietą czyli ze mną (nie napisała, że ona również żyje z innym mężczyzną), że chce być przy każdym spotkaniu męża z dzieckiem, ponieważ ona mnie nie toleruje (tzn. żona). Sytuacja ta jest dosyć skomplikowana, gdyż ja spotykałam się jakiś czas temu z jej bratem i napisała w tym liście, że to źle wpływa na rozwój jej dziecka. Następna sprawa to to, że gdy mój chłopak rozmawiał przez telefon z nią odnośnie tego listu, ona powiedziała mu, że porozmawia z nim w sądzie z prawnikiem. Czy mój chłopak powinien jeszcze przed sprawa również napisać list do sądu, aby się obronić?

 • Wymeldowanie awanturującego się męża

  Pani X żyje od wielu lat w konflikcie z mężem, mąż nie łoży na rodzinę, nie dokonuje żadnych opłat mieszkaniowych, pozostaje na wyłącznym utrzymaniu żony, nadużywa alkoholu i jest sprawcą przemocy w rodzinie, ma wyrok w zawieszeniu. Rodzina zajmuje mieszkanie własnościowe, oboje małżonkowie są współwłaścicielami mieszkania. Czy żona może wymeldować męża bez jego zgody?

 • Wymeldowanie z miejsca zamieszkania/pobytu

  Kiedy powinienem wymeldować się z miejsca zamieszkania?

Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane