Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

Klub Spółdzieczy w bloku mieszkalnym zakłóca ciszę nocną mieszkańców

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
  • Klub Spółdzieczy w bloku mieszkalnym zakłóca ciszę nocną mieszkańców
    Dzień dobry,
    Bardzo proszę o poradę w poniższej sprawie.
    Spółdzielnia Mieszkaniowa jest właścicielem Klubu Spółdzielczego znajdującego się na parterze bloku mieszkalego. Klub ten jest wynajmowany na imprezy okolicznościowe, które odbywają się przez całą noc (zarówno w dni robocze jak i weekendy) i zakłócają spokój mieszkańców ? głośna muzyka, śpiewy, krzyki etc.
    Wielokrotnie wzywana była policja ze względu na zakłócanie miru domowego, lecz w większości przypadków nic to nie dało bo jedyną osobą spisaną przez policjanta była osoba, która zgłaszała to zdarzenie, a policjant twierdził, że [i]'pukał, ale nikt mu nie otworzył więc on nie ma prawa nic zrobić'[/i] czylii kompletny bezsens.
    Ostatnio Spółdzielnia wykazała się szczytem bezczelności wysyłając do wszystkich mieszkańców Regulamin Porządkowy Spółdzielni Mieszkaniowej, w którym zawarła punkty takie jak:
    [i]'Zabrania się krzykiem, hałasem, alarmem lub innym wybrykiem zakłócania spokoju, porządku publicznego, spoczynku nocnego albo wywoływania zgorszenia w miejscu publicznym. Wymienione naruszenia porządku podlegają karze określonej w Kodeksie Wykroczeń i odpowiedzialności cywilnej.[/i]
    czy też
    [I]'Wykonywanie przez Użytkowników lub na ich zlecenie głośnych prac (w tym prac remontowych) w mieszkaniach i lokalach położonych w budynkach mieszkalnych dopuszczalne jest wyłącznie od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 19:00, zaś w soboty od 9:00 do 15:00'[/I]
    Bardzo proszę o poradę jakie działania mógłbym podjąć, aby Spółdzielnia nie naruszała spokoju mieszkańców wynajmowaniem klubu w taki sposób.

    Odpowiedz Cytuj
  • Reklama

 

Dodaj post na forum:

Porady prawne e-prawnik.pl:


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane