Forum prawne

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Kupiłem mieszkanie(okazało się że z lokatorem)

Co zrobić jak się pozbyć lokatora który jest zameldowany w moim mieszkaniu

(krzysztof)

2003.10.27 0:0:0

Odpowiedzi w temacie: Kupiłem mieszkanie(okazało się że z lokatorem) (4)

Ale mieszka, czy tylko figuruje na papierze ? Kiedy ewentualnie się wyprowadził ? Ma jakiś tytuł prawny do tego mieszkania (np. umowa najmu, służebność itd.) ? prawnik@xl.wp.pl

2003.11.2 11:34:20

Miałem podobną sytuację, kupiłem mieszkanie, a po roku okazało się, że jest w nim jeszcze zameldowany jeden z byłych lokatorów. Złożyłem do UG wniosek o wymeldowanie lokatora. Przestawiłem sytuację: mieszkanie zastałem puste, nie było w nim żadnych rzeczy, nikt w nim nie przebywał, zameldowany nigdy się nie pokazał. Potem była wizyta dzielnicowego, który stwierdził, że ta osoba nie mieszka w moim lokalu, pisma z UG z zapytaniem czy wiem gdzie lokator przebywa, informacja z UG oposzukiwaniu tej osoby itd....Po dwóch miesiącach lokatorowi wyznaczono kuratora, odbyła się krótka rozprawa w sądzie i dostałem pismo o wymeldowaniu gościa.
Przecież on faktycznie nie mieszkał tu już od kilku lat. Zyczę powodzenia i bez nerwów. Będzie OK.

2003.11.2 17:54:3

A co zrobic jak lokator mieszka?

2006.3.31 10:32:42

to koniec,,,,,,mam taka sytuacje,jestem wlascicielem mieszkania.dostalem je od tescia ale z lokatorka ktora miala juz wyrok eksmisji,i komornika za nieplacenie. ale,,,,ma przyznany lokal socjalny(w poznaniu minimum oczekiwanie 10lat),,,nic nie mozna zrobic,sad wydal zakaz wstepu mojej osobie i innym do tego mieszkania!!!!baba jest nie do ruszenia!!!!!!!!!

2007.7.12 11:19:49

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika