Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

Kupno mieszkania na dwie osoby

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
 • Witam chcieliśmy z dziewczyną kupić mieszkanie tak by każde z nas było właścicielem połowy mieszkania. Jednak słyszałem, że nieruchomości mieszkalne może kupić tylko jedna osoba jeśli nie jest się małżeństwem. Pytam tutaj gdyż wydaje mi się to dość absurdalne i śmiem w tą wątpić.

  Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam.

  Odpowiedz Cytuj
 • 222028
  Wysłany: 2017-11-02 14:49:31

  Zakupując rzecz oznaczoną co do tożsamości przez kilka osób, pomiędzy nabywcami powstaje współwłasność ułamkowa. Oznacza to, że każde z nich posiada udział we współwłasności, który można przedstawić jako ułamek całości. Dotyczy to wszystkich wspólnych zakupów. Pod żadnym pozorem nie należy wskazywać tylko jednego partnera jako osoby nabywającej nieruchomość ? jeśli wraz z nim ją finansujemy. Należy również pamiętać o dokładnym wskazaniu wielkości udziałów, jeśli środki przeznaczone na ten cel przez partnerów nie są równe (np. jeden z nich jest w stanie wyłożyć większe środki). W innym przypadku uznawać się będzie, że udziały są równe- a to może być kłopotliwe w przypadku ewentualnego podziału majątku (np. przy rozstaniu).
 • Reklama

 

Dodaj post na forum:

Porady prawne e-prawnik.pl:


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane