Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

Mieszkanie WAM - Dług

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

• AUTOR
    WIADOMOŚĆ
  • Witam.
    W 2008r z powodu choroby Mamy nie był płacony czynsz (przez ok. 9 miesięcy). Razem z odsetkami wyszło 24 tys.zł. Tata jako główny najemca podpisał ugodę o spłacie ratalnej zadłużenia i jest już spłacane od 10 miesięcy (1000 zł miesięcznie).

Do mnie przyszło już drugi raz pismo z Urzędu skarbowego że mam dług wobec WAM (1200zł plus odsetki i wychodzi 4000zł!!). Dzwoniłem do WAMU i mówią że "ukończyłem 18 lat i mam zadłużenie" nie dają nic argumenty - że dług jest już dawno spłacany w ratach. Nie mam pojęcia co robić, skąd ten dług? jestem oddzielnie naliczany? Przecież czynsz był jeden na wszystkich mieszkańców rodziny. Na studiach dorabiałem na umowe o dzieło więc dlatego? Proszę o odpowiedź, z góry dziękuję.

Odpowiedz Cytuj
  • Obawiam się że w moim mieście nie ma zbyt wielu ;/. No nic muszę kogoś znależć. Dziękuję za odpowiedź ;). Pozdrawiam
    Odpowiedz Cytuj
  • Reklama

• Wygląda na to, że w tej sprawie została przekazana egzekucja do komornika. Musi Pan dotrzeć to tego, na jakiej podstawie komornik egzekwuje zobowiązanie i podjąć stosowne kroki. Myślę, że bez pomocy prawnika polegnie Pan w walce z administracją.
    Odpowiedz Cytuj
  • A teraz urząd chce "wejść" mi jeszcze na konto :/. Pan z urzędu mówił żebym to załatwił jak najszybciej bo raz że nie jestem najemcą mieszkania, a dwa że czynsz (zadłużenie) jest spłacany. Do WAMU dzwoniłem 25.06. mówili że oddzwonią, nie oddzwaniali cały tydzień.W następnym tygodniu 01.07. w poniedziałek dodzwoniłem się i musiałem znów podać numer i że oddzwonią i cały tydzień też nic, jak zadzwonilem wczoraj bo wielu próbach bo nikt nie odbierał to mówiła że "zapomniała" ;/ po czym miała miejsce rozmowa która opisałem w pierwszym poście.
    Odpowiedz Cytuj
  • Witam. Mówiąc szczerze nie mam pojęcia. Już 2 rok z rzędu nadpłaty z rozliczenia nie dostałem (230zł i 250zł w tym roku). Podejrzewam ze WAM zgłosil mnie do windykatora z urzędu w sprawie tego zadłużenia, zapomnieli zgłosić o spłatach ratalnych i udają teraz że nic się nie stało.
    Odpowiedz Cytuj
  • A co ma urząd skarbowy do tego?
    Odpowiedz Cytuj

Porady prawne e-prawnik.pl:

• Nadpłata czynszu wskutek niewłaściwego naliczenia

W listopadzie 1998 roku otrzymałem mieszkanie służbowe z Wojskowej Agencji Mieszkaniowej w Gliwicach. W decyzji przydziału podany był metraż mieszkania 61.03m2. W 2003r. W związku ze sprzedażą mieszkań dokonano pomiaru mieszkań i okazało się, że moje mieszkanie ma 59,81m2, a więc jest o 1,22m2 mniejsze. W związku z tym zwróciłem się do Dyrektora WAM w Krakowie o zwrot nadpłaconego czynszu. Niestety dyrektor odmówił zwrotu nadpłaty motywując to tym, że: 1. występowanie różnic pomiędzy wielkościami dotychczasowymi a po dokonanym obmiarze, wynika z faktu, iż obmiar lokalu w budynku nie był tak dokładny jak aktualnie przeprowadzony, 2. przeprowadzona inwentaryzacja i nowa naliczona powierzchnia jest podstawą do zmiany bieżących opłat za kwaterę bez możliwości zwrotu za minione lata. Dyrektor WAM twierdzi, że nie ma podstaw prawnych do zwrotu wniesionych nadpłat czynszu. Czy taka podstawa dyrektora WAM jest zgodna z prawem? Czy WAM naliczając zawyżony czynsz może nadpłacone kwoty zatrzymać do swojej dyspozycji, czy też powinna zwrócić niesłusznie pobraną nadpłatę?

• Utrata bonifikaty na mieszkanie zakupione od WAM

Po nabyciu mieszkania od WAM na warunkach z bonifikatą 2 lata temu zamierzam zbyć to mieszkanie i nabyć nowe mieszkanie w celu poprawienia sobie warunków mieszkalnych. Czy w tej sytuacji także obowiązuje pięcioletni okres zakazu sprzedaży mieszkania nabytego z bonifikatą? Oczywiście chodzi o to, aby nie stracić prawa do bonifikaty.

• Mieszkanie z WAM

Dostałem mieszkanie po 7 latach służby w marynarce wojennej. Wykupiłem je za 10% wartości. Zwalniam się jednak do cywila. Czy będę mógł od razu sprzedać nabyty lokal, jeśli tak, to jaki zapłacę podatek?

• Sprzedaż mieszkania kupionego od WAM

W 2003 r żołnierz zawodowy kupił mieszkanie od WAM. Na jakich warunkach można sprzedać takie mieszkanie? Co będzie w przypadku, gdy po sprzedaży takiego mieszkania dokona się kupna nowego mieszkania w spółdzielni mieszkaniowej?

• Skład zarządu wspólnoty

Wspólnota Mieszkaniowa liczy 100 rodzin w tym większość to właściciele lokali posiadający większość udziałów. Wspólnota powstała z nieruchomości będącej własnością Wojskowej Agencji Mieszkaniowej. Czy do składu Zarządu Wspólnoty Mieszkaniowej powinna być dokoptowana w związku z powyższym również jedna osoba z Wojskowej Agencji Mieszkaniowej, reprezentująca najemców lokali (lokale te są własnością WAM)? Czy powinna to być konkretna osoba wytypowana przez WAM z nazwiska i imienia?

Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane