Forum prawne

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Mieszkanie WAM - Dług

Witam.
W 2008r z powodu choroby Mamy nie był płacony czynsz (przez ok. 9 miesięcy). Razem z odsetkami wyszło 24 tys.zł. Tata jako główny najemca podpisał ugodę o spłacie ratalnej zadłużenia i jest już spłacane od 10 miesięcy (1000 zł miesięcznie).

Do mnie przyszło już drugi raz pismo z Urzędu skarbowego że mam dług wobec WAM (1200zł plus odsetki i wychodzi 4000zł!!). Dzwoniłem do WAMU i mówią że "ukończyłem 18 lat i mam zadłużenie" nie dają nic argumenty - że dług jest już dawno spłacany w ratach. Nie mam pojęcia co robić, skąd ten dług? jestem oddzielnie naliczany? Przecież czynsz był jeden na wszystkich mieszkańców rodziny. Na studiach dorabiałem na umowe o dzieło więc dlatego? Proszę o odpowiedź, z góry dziękuję.

2013.7.17 1:13:44

Odpowiedzi w temacie: Mieszkanie WAM - Dług (5)

A co ma urząd skarbowy do tego?

2013.7.17 15:48:13

Witam. Mówiąc szczerze nie mam pojęcia. Już 2 rok z rzędu nadpłaty z rozliczenia nie dostałem (230zł i 250zł w tym roku). Podejrzewam ze WAM zgłosil mnie do windykatora z urzędu w sprawie tego zadłużenia, zapomnieli zgłosić o spłatach ratalnych i udają teraz że nic się nie stało.

2013.7.17 16:47:41

A teraz urząd chce "wejść" mi jeszcze na konto :/. Pan z urzędu mówił żebym to załatwił jak najszybciej bo raz że nie jestem najemcą mieszkania, a dwa że czynsz (zadłużenie) jest spłacany. Do WAMU dzwoniłem 25.06. mówili że oddzwonią, nie oddzwaniali cały tydzień.W następnym tygodniu 01.07. w poniedziałek dodzwoniłem się i musiałem znów podać numer i że oddzwonią i cały tydzień też nic, jak zadzwonilem wczoraj bo wielu próbach bo nikt nie odbierał to mówiła że "zapomniała" ;/ po czym miała miejsce rozmowa która opisałem w pierwszym poście.

2013.7.17 16:53:24

Wygląda na to, że w tej sprawie została przekazana egzekucja do komornika. Musi Pan dotrzeć to tego, na jakiej podstawie komornik egzekwuje zobowiązanie i podjąć stosowne kroki. Myślę, że bez pomocy prawnika polegnie Pan w walce z administracją.

2013.7.18 9:3:55

Obawiam się że w moim mieście nie ma zbyt wielu ;/. No nic muszę kogoś znależć. Dziękuję za odpowiedź ;). Pozdrawiam

2013.7.18 10:40:41

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika