Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

Najemca nie oddaje czynszu do spoldzielni

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
  • Witam. Mam następujący problem od trzech miesięcy wynajmuje wraz z mężem i córką mieszkanie w bloku. właścicielowi mieszkania płacimy kwotę 950 zł z czego 450 zł przeznaczone jest na czynsz do spółdzielni. jesteśmy zameldowani w danym miejscu na pobyt czasowy W związku z powyższym uprzednim uprzedzeniem właściciela złożyłam wniosek o przyznanie dodatku mieszkaniowego aby otrzymać taki dodatek potrzebna jest zgoda spółdzielni mieszkaniowej niestety Spółdzielnia Mieszkaniowa odmówiła podpisania dokumentu z nieznanych przyczyn lecz jak się dowiedziałam właściciel mieszkania nie płaci czynszu od pół roku pomimo tego że od kiedy tu mieszkamy płacimy czynsz regularnie i terminowo Ponadto czynsz nie wynosi tak jak w umowie 450 zł tylko 400 zł Ponadto w spółdzielni jest informacja że mieszkanie Zajmuje tylko jedna osoba co jest nieprawdą ponieważ zajmujemy ją w trójkę. zostałam również poinformowana że w związku z tym na koniec okresu rozliczeniowego będziemy mieć dopłatę do czynszu ze względu na to że jest podana tylko jedna osoba a nie 3. Moje pytanie jest następujące Co mogę zrobić aby otrzymać dodatek mieszkaniowy oraz Jak uniknąć dopłat za czynsz której tak naprawdę nie byłoby gdyby właściciel mówił prawdę w spółdzielni?

    Odpowiedz Cytuj
  • Iza
    Wysłany: 2017-11-28 04:09:56

    Witam. Wynajelam mieszkanie, gdzie się okazało, że właściciel nie opłaca w ogóle czynszu. Spółdzielnia wystąpiła do Sądu przeciwko mnie, nakazując mi opłacić Czynsz za okres przeze mnie zamieszkiwany. Czynsz najmu oplacalam regularnie właścicielowi, mam potwierdzenia wpłat. Czy Sad może nakazać mi zapłatę czynszu dla spółdzielni? Dodam, iż właściciel to obcokrajowiec który posiadał kilka mieszkań, każde jest zadłużone, a on obecnie jest nieosiągalny ( najprawdopodobniej wyjechał z Europy) Z góry dziękuję za odp.
  • Reklama

 

Dodaj post na forum:

Porady prawne e-prawnik.pl:


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane