Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

Podnajęcie wynajętego mieszkania

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
 • Witam,
  znalazłem się w następującej sytacji: wynajmuję mieszkanie na czas określony od Agencji nieruchomości, ale zakończyłem remont w moim nowym mieszkaniu i do niego się przeprowadzam z końcem miesiąca. Mimo wcześniejszych zapewnień pośredniczki nie mogę zakończyć umowy przed czasem, ponieważ nie zawarto takiej możliwości w umowie. Pośredniczka zaproponowała, bym podnajął mieszkanie do końca okresu wynajmu. Dostałem na maila podpisany aneks do umowy który mi na to pozwala, to nie jest problem. Problemem jest dla mnie kwestia skarbowa - odnajmuję mieszkanie za takie same pieniądze, jakie ja muszę za nie płacić - nie zarabiam ani złotówki. Czy powinienem w związku z tym coś zgłaszać? Jakieś podatki opłacić? Z góry dziękuję za poradę.
  Dodam, że będzie to wynajem na 2 miesiące, a więc nie będą to duże pieniądze - ok. 3 tys złotych, i dokładnie tyle samo wyniosą moje koszty.

  Odpowiedz Cytuj
 • Reklama

Najnowsze tematy

Porady prawne e-prawnik.pl:


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane