Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

Problem z właścicielem byłego wynajmowanego mieszkania

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
 • Witam!

  Po raz pierwszy piszę posta na forum dlatego proszę o wyrozumiałość, także z tego względu że jestem chemikiem, a więc z prawem nie mam za wiele wspólnego...

  Piszę w sprawie właściciela mieszkania w którym mieszkała moja dziewczyna. Piszę w jej imieniu gdyż ona jest teraz bardzo roztrzęsiona, a ja za wszelką cenę chcę jej pomóc. Sprawa wygląda tak w roku 2010 we wrześniu wynajęła ona mieszkanie w kamienicy. Po wprowadzeniu okazało się że mieszkanie jest w stanie który uniemożliwia mieszkanie mianowicie brak ogrzewania, śnieg wpadający przez okna i co najlepsze brak było nawet zamka w drzwiach wejściowych, także każdy z ulicy mógł w dowolnym momencie wejść do jej mieszkania. Gdy po dwóch miesiącach, po usilnych staraniach, aby właściciel zamontował ogrzewanie albo chociaż zamek w drzwiach wyprowadziła się z końcem listopada. Po czym właściciel dowiedziawszy się że ona już tam nie mieszka dzwonił do niej z pogróżkami w stylu "Gówniaro nie wiesz z kim zadarłaś zniszcze Cię". Dziewczyna była na tyle przerażona że bała się pójść do niego i oficjalnie wypowiedzieć mu umowę, zresztą nie dziwie się jej, ponieważ człowiek ten jest to osoba z którą nikt nie chciałby mieć zatargów... I tu pojawia się problem w dniu dzisiejszym dostała pismo od komornika że zajmują jej konto bankowe oraz rentę po rodzicu, ponieważ właściciel mieszkania założył jej sprawę i dziewczyna ma do oddania 15000 zł.

  Chciałby aby ktoś powiedział mi czy jeśli umowa nie została oficjalnie rozwiązana to sprawa jest z góry przegrana czy można jeszcze wkroczyć na drogę sądową. Mnie bardzo dziwi w tym wszystkim jedna rzecz mianowicie dlaczego nie została ona powiadomiona o tym że jakakolwiek sprawa została założona, a wydaje mi się że każdy ma prawo do obrony i nie może zostać postawiony przed faktem dokonanym. Błagam o pomoc, gdyż dług o tej wartości dla studentki jest praktycznie nie do spłacenia byłbym wdzięczny za jakąkolwiek poradę.

  Odpowiedz Cytuj
 • Windykację bez zaliczek i prowizji prowadzi dla mnie enakazpl.
 • Reklama

 

Dodaj post na forum:

Porady prawne e-prawnik.pl:


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane