Forum prawne

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Problem ze sprzedażą mieszkania wykupionego ze spółdzielni

Moi rodzice wykupili w zeszłym roku mieszkanie ze spółdzielni lecz istnieje w umowie zapis, że nie mogą go sprzedać przez okres 5 lat. W przeciwnym wypadku będą musieli zapłacić około 10tys tytułem nie wiadomo czego. Czy jest to zgodne z prawem?? Jak można ominąć ten zapis i sprzedać wcześniej mieszkanie? Czy jeśli zrobią darowiznę na mnie jako córkę to ja będę mogła sprzedać to mieszkanie skoro nie ja podpisywałam umowę???

2005.5.4 0:0:0

Odpowiedzi w temacie: Problem ze sprzedażą mieszkania wykupionego ze spółdzielni (4)

Cześć pracuję w Spółdzielni i wiem, że prawdopodobnie chodzi o zapis, ze w przypadku checi sprzedaży tego mieszkania w okresie 5 lat od przekształcenia z lokatorskiego na własnosciowe trzeba bedzie zwrócić uzyskaną z tego tytułu bonifikatę. Być moze jest zapis, że w przypadku darowania tego mieszkania na wstępnych i zstepnych nie bedzie wymogu zwrotu takiej bonifikaty, ale wtedy Urząd Skarbowy dopominać się bedzie o podatek od darowizny bądź sprzedaży. Najlepiej więc przeczytać dokładnie zapisy umowy. Pozdrawiam. w razie pytań proszę o kontakt: kasia_rzepka@02.pl

2005.5.5 19:9:10

To nie chodzi o spódzielnie,ja sprzedawalam mieszkanie przed up[lywem 5 lat od zakupu,kwote 10 % wartosci mieszkania trzeba zaplacic w Urzedzie Skarbowym

2005.5.7 15:26:28

tak...ale jeśli sprzedam mieszkanie i przeznaczę pieniążki na zakup innego mieszkania wtedy nie muszę płacić podatku w US. Chodzi tylko o możliwość sprzedaży przed upływem 5 lat

2005.5.8 18:18:21

Witam mam pytanie czy moge sprzedac mieszkanie przekształcone z l
spoldzielczego na odrebnoą włsnosc przed uplywem 5 lat i kupic inne

2018.4.12 19:50:47

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika