Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

protokół zdawczo-odbiorczy

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
 • witam mam prośbę czy ktos zna stronę www, na ktorej znajde wzór protokołu zdawczo-odbiorczego jaki nalezy sporzadzic przy przekazaniu mieszkania zakupionego na rynku wtornym. z gory dziekuje

  Odpowiedz Cytuj
 • Reklama

Najnowsze tematy

Porady prawne e-prawnik.pl:


 • Protokół zdawczo-odbiorczy

  Kupiłam mieszkanie spółdzielcze własnościowe (umowa w formie aktu notarialnego) i wiem, że w momencie wydania kluczy do lokalu powinien być sporządzony protokół zdawczo-odbiorczy. Co powinien zawierać taki protokół, czy wymagana jest jakaś forma prawna?

 • Brak protokołu odbiorczego podstawą zakwestionowania faktury

  Czy brak protokołu odbiorczego może być powodem zakwestionowania faktury?

 • Moc dowodowa protokołu zdawczo-odbiorczego

  Wynająłem małżeństwu dom na podstawie ustnej umowy. Po jakimś czasie jedno z małżonków zostało zatrzymane w areszcie na rok czasu a drugie wyjechało za granicę. Po wyjściu z aresztu stawili sie u nas chcąc odebrać meble i wyposażenie. Spisaliśmy protokół zdawczo/odbiorczy o następującej treści (tak sobie zażyczyli): Protokół zdawczo/odbiorczy przekazania wyposażenia i umeblowania należącego do (nazwisko najemcy) w nieruchomości ......, poniżej spis rzeczy i na końcu podpisy moje i jednego z małżonków. Czy taki dokument jest ostatecznie wiążący czy np. za miesiąc ponownie mogą sie zgłosić po te same rzeczy a jeśli tak będzie gdzie taki fakt zgłosić.

 • Forma pełnomocnictwa

  Podpisaliśmy w urzędzie gminy umowę na realizację zadania, uprzednio jako wykonawca zostaliśmy wyłonieni w postępowaniu przetargowym. Umowę podpisał właściciel firmy; moja żona. Teraz zadanie jest ukończone i trwa rozruch technologiczny instalacji oraz przystąpiliśmy do odbioru przekazując dokumentację. Czy w postępowaniu odbiorczym i pozostałych uzgodnieniach dotyczących tej instalacji mogę reprezentować nasze interesy jako pełnomocnik firmy - mąż właścicielki? Czy muszę dostarczyć upoważnienie - pełnomocnictwo notarialnie czy też wystarczy podpisane przez żonę?

 • Odpowiedzialność sprzedawcy na zasadzie ryzyka a zwolnienie się z opowiedzialności z tytułu rękojmi za wady fizyczne

  Kiedy sprzedawcy przysługuje zwolnienie od odpowiedzialności z tytułu rękojmi za wady fizyczne zakupionej nieruchomości? Czy wówczas, kiedy nie były te wady wyszczególnione w protokole zdawczo- oddbiorczym a kupujący go podpisał?

Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane