Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

Przydział do mieszkania SOCJALNEGO

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
 • Witam

  Mam na imię Ola.
  Od 5 lat zajmuje mieszkanie komunalne po mojej babci. Sąd przydzielił mi mieszkanie socjalne. PO 3 latach otrzymałam pismo z gminy o wybranym już dla mnie socjalu. Kieruje mnie tam UWAGA razem z ojcem. Wiadoma ja mam swoją rodzinę a on (mieszka narazie za granicą) swoją.
  Mieszkanie ma 17m kw. I jak mieszkać?
  Bez kibla, bez prysznica z 2 letnim dzieckiem?
  Boje się o dziecko jak ono zniesie coś takiego?
  Państwo miało pomagać młodym małżeństwom a tylko utrudniają.
  Wracając do tematu.
  Wydawało mi się iż gmina powinna dać 3 mieszkania do wyboru a nie jedno.
  Jak to jest. Co się stanie jak odmówię tego mieszkania?
  Ja do slamsów nie pójdę mieszkać, blok ma miano koszary biedoty.
  He. Z 50mkw mam iść do 17mkw? I co razem z ojca rodziną mam tam mieszkać? Przecież on niebawem wróci do kraju i...
  Boże co się dzieje w tym posranym kraju.
  POMOCY!!!!!!!

  Odpowiedz Cytuj
 • Sąd przydzielił ci lokal Socjalny w związku z orzeczeniem eksmisji. Zgodnie z Ustawą o ochronie praw lokatorow mieszkaniowym zasobie gminy i o zmianie Kodeksu cywilnego art. 2 ust. 5 "lokalu socjalnym - należy przez to rozumieć lokal nadający się do zamieszkania ze względu na wyposażenie i stan techniczny, którego powierzchnia pokoi przypadająca na członka gospodarstwa domowego najemcy nie może być mniejsza niż 5 m2, a w wypadku jednoosobowego gospodarstwa domowego 10 m2, przy czym lokal ten może być o obniżonym standardzie". Do zamieszkania przydzielili Ojca, który przebywa za granicą. Jeżeli ojciec tam mieszka od dłuższego czasu dlaczego gmina nie wymeldowała go w postępowaniu administracyjnym - tylko eksmitują do lokalu socjalnego?. Od decyzji przydziału do konkretnego lokalu socjalnego można się odwołać.
  Odpowiedz Cytuj
 • Reklama

Najnowsze tematy

Porady prawne e-prawnik.pl:


 • Utrata prawa do mieszkania kwaterunkowego

  Jakie okoliczności muszą zachodzić, aby przydział lokalu utracił moc prawną? Czy wymeldowanie osoby uprawnionej jest taką przesłanką? Czy mając przydział kwaterunkowy można być współwłaścicielem mieszkania własnościowego spółdzielczego, w którym się przebywa, nie tracąc swego prawo do mieszkania kwaterunkowego?

 • Odmowa przyjęcia lokalu socjalnego

  Lokator z wyrokiem eksmisyjnym z orzeczonym prawem do lokalu socjalnego. Czy taki lokator może odmówić przyjęcia od gminy lokalu socjalnego i nadal pozostawać w zajmowanym bez tytułu prawnego lokalu? Czy jest jakaś forma prawna przymuszenia" lokatora do zawarcia z gminą umowy najmu mieszkania socjalnego?

 • Obowiązek zapewnienia lokalu socjalnego

  Na kim ciąży obowiązek zapewnienia lokalu socjalnego osobom, wobec których zarządzono eksmisję z mieszkania?

 • Grożenie ekmisją przez właściciela mieszkania

  Witam. Właściciel mieszkania, w którym mieszkam grozi mi eksmisją, gdyż nie starcza mi już na opłaty. Proszę o radę.

 • Zbycie mieszkania własnościowego a zgoda męża

  Kupiłam mieszkanie własnościowe spółdzielcze. Mam tzw. przydział na mieszkanie własnościowe. Nabyłam to mieszkanie będąc zamężną. Jeżeli chcę sprzedać to mieszkanie, to czy przy sprzedaży musi się stawić również mój małżonek czy wystarczy, że będę tylko ja?

Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane