Forum prawne

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Przydział do mieszkania SOCJALNEGO

Witam

Mam na imię Ola.
Od 5 lat zajmuje mieszkanie komunalne po mojej babci. Sąd przydzielił mi mieszkanie socjalne. PO 3 latach otrzymałam pismo z gminy o wybranym już dla mnie socjalu. Kieruje mnie tam UWAGA razem z ojcem. Wiadoma ja mam swoją rodzinę a on (mieszka narazie za granicą) swoją.
Mieszkanie ma 17m kw. I jak mieszkać?
Bez kibla, bez prysznica z 2 letnim dzieckiem?
Boje się o dziecko jak ono zniesie coś takiego?
Państwo miało pomagać młodym małżeństwom a tylko utrudniają.
Wracając do tematu.
Wydawało mi się iż gmina powinna dać 3 mieszkania do wyboru a nie jedno.
Jak to jest. Co się stanie jak odmówię tego mieszkania?
Ja do slamsów nie pójdę mieszkać, blok ma miano koszary biedoty.
He. Z 50mkw mam iść do 17mkw? I co razem z ojca rodziną mam tam mieszkać? Przecież on niebawem wróci do kraju i...
Boże co się dzieje w tym posranym kraju.
POMOCY!!!!!!!

2010.6.3 11:45:9

Odpowiedzi w temacie: Przydział do mieszkania SOCJALNEGO (1)

Sąd przydzielił ci lokal Socjalny w związku z orzeczeniem eksmisji. Zgodnie z Ustawą o ochronie praw lokatorow mieszkaniowym zasobie gminy i o zmianie Kodeksu cywilnego art. 2 ust. 5 "lokalu socjalnym - należy przez to rozumieć lokal nadający się do zamieszkania ze względu na wyposażenie i stan techniczny, którego powierzchnia pokoi przypadająca na członka gospodarstwa domowego najemcy nie może być mniejsza niż 5 m2, a w wypadku jednoosobowego gospodarstwa domowego 10 m2, przy czym lokal ten może być o obniżonym standardzie". Do zamieszkania przydzielili Ojca, który przebywa za granicą. Jeżeli ojciec tam mieszka od dłuższego czasu dlaczego gmina nie wymeldowała go w postępowaniu administracyjnym - tylko eksmitują do lokalu socjalnego?. Od decyzji przydziału do konkretnego lokalu socjalnego można się odwołać.

2010.6.3 16:41:35

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika