Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

Remont dachu i zalane mieszkanie

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
 • Witam.
  Kilka dni temu wykonywano remont dachu w bloku w którym mieszkam. Prezes spółdzielni zlecił pewnej firmie naprawę dachu i ta skończyła niedawno pracę. Problem w tym, że dwa dni po zakończeniu prac pogoda nie dopisywała i pojawiły się opady. W nocy usłyszałem stukanie, okazało się, że to woda która sączyła się z sufitu kapała na panele. Oczywiście zabezpieczyłem podłogę ręcznikami. Następnego dnia opady się nasiliły i znów zalało mi mieszkanie na tyle mocno, że zaciekły dwie ściany i sufit (źródło wody było w rogu). Istotną rzeczą jest to, że jest to blok dwupiętrowy, z czego moje mieszkanie znajduje się na 1. piętrze (współczuje sąsiadowi z góry - jest w trakcie remontu mieszkania). Dodam też, że mieszkanie nie było ubezpieczone. Czy jest jakaś możliwość, aby ktoś pokrył koszt usunięcia szkód i malowania ścian oraz sufitu? Jeżeli tak to kto jest za to odpowiedzialny? Jakie działania należy podjąć, aby uzyskać zwrot kosztów naprawy?

  Odpowiedz Cytuj
 • Witam. Kilka dni temu wykonywano remont dachu w bloku w którym mieszkam. Prezes spółdzielni zlecił pewnej firmie naprawę dachu i ta skończyła niedawno pracę. Problem w tym, że dwa dni po zakończeniu prac pogoda nie dopisywała i pojawiły się opady. W nocy usłyszałem stukanie, okazało się, że to woda która sączyła się z sufitu kapała na panele. Oczywiście zabezpieczyłem podłogę ręcznikami. Następnego dnia opady się nasiliły i znów zalało mi mieszkanie na tyle mocno, że zaciekły dwie ściany i sufit (źródło wody było w rogu). Istotną rzeczą jest to, że jest to blok dwupiętrowy, z czego moje mieszkanie znajduje się na 1. piętrze (współczuje sąsiadowi z góry - jest w trakcie remontu mieszkania). Dodam też, że mieszkanie nie było ubezpieczone. Czy jest jakaś możliwość, aby ktoś pokrył koszt usunięcia szkód i malowania ścian oraz sufitu? Jeżeli tak to kto jest za to odpowiedzialny? Jakie działania należy podjąć, aby uzyskać zwrot kosztów naprawy? Dzień dobry, jeśli do szkody doszło z uwagi na zaniedbanie firmy remontowej (a wszystko na to wskazuje), to ona jest odpowiedzialna za naprawienie szkody. W pierwszej kolejności trzeba więc wysłać do spółdzielni oficjalne pismo w tej sprawie (gdyż to ona zleciła remont). Pozdrawiam, adwokat Bernadetta Parusińska- Ulewicz ulewicz.kancelaria@onet.eu
 • Reklama

 • edzia
  Wysłany: 2018-05-18 22:26:21

  witam. Mam mieszkanie włąsnościowe na ostatnim piętrze w bloku którym zarzadcą jest spóldzielnia;-/ W czwartek po deszczu okazało sie ze dach przecieka... mam sufit zalany. oczywiscie zgłosiłam problem do spółdzielni. kazali napisac pismo o zwrot kosztów z ubezpieczenia. bo niby spółdzielnia ma wszystkie bloki ubezpieczone. I tak tez zrobiłam. Jednak powiedzieli mi ze pokrycie kosztu remontu sufitu to oni jako spółdzielnia nie pokryja bo to moje mieszkanie. jedynie moge sie starac o wypłate z ubezpieczenia (co tez zrobiłam ) . Jednak uwazam ze wina stoi po stronie spółdzielni płace przeciez remontowe to dlaczego nie zapłacą? w koncu oni powinni czuwać nad jakością dachu i wg, mnie nie dopełnili obowiazków. jak to wyglada prawnie???
 

Dodaj post na forum:

Najnowsze tematy

Porady prawne e-prawnik.pl:


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane